Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Strata tou Psiloriti - pielgrzymka na szczyt

Jeśli obecnie jesteście na Krecie i w Waszych wakacyjnych planach jest wejście na szczyt Psiloritis to z zainteresowaniem powinniście przeczytać poniższą informację. W najbliższą niedzielę Stowarzyszenie Kulturalne Mieszkańców Livadia we współpracy z regionalnymi władzami organizuje wydarzenie "Strata tou Psiloriti" (Στράτα του Ψηλορείτη), którego jednym z elementów jest wejście na najwyższy szczyt Krety. Można spodziewać się, że tego dnia szlak łączący schronisko Lakkos Migerou z Psiloritis zapełni się całkiem sporą ilością piechurów.

Psiloritis

W zależności od Waszych preferencji fakt ten może być postrzegany w kategoriach wad i zalet. Jeśli samotność w tej górskiej wycieczce napawała Was obawami to z pewnością dodatkowe towarzystwo doda Wam pewności. Jednak jeśli w czasie wejścia na Psiloritis liczyliście na doznanie bardzo osobistego kontaktu z przyrodą to najbliższa niedziela zdecydowanie nie będzie zbyt dobrym terminem na realizację tego trekkingu.

Jeśli jednak będziecie zainteresowani tym wydarzeniem to na wstępie warto odnotować, że jego początek przewidziany jest na bardzo wczesną porę. Rejestracja uczestników rozpocznie się w schronisku Lakkos Migerou już od godziny 4:30. W południe na szczycie góry obok kaplicy Timios Stavros zorganizowana zostanie prawosławna msza święta. W ramach tego wydarzenia przewidziano także degustację lokalnych produktów wytwarzanych w tym rejonie Krety. Udział jest całkowicie darmowy i jedyne co będzie od Was wymagane to odpowiednia tężyzna fizyczna, która pozwoli Wam wejść na szczyt Psiloritis.

Gosia i Piotrek,  data_2019-07-24 18:51:22 2019-07-24 18:51:22
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Rafał Tauzen
Rafał Tauzen
2019-07-24 18:41:42

Jeśli już ktoś się wybiera, to proszę uważać na dojazd. Jadąc od wschodu wyspy proszę nie kierować się nawigacją googlemaps i nie jechać do góry z miejscowości Zoniana tylko z Livadii. Google kieruje z Zoniany, 3.5 km przed schroniskiem jest koniec drogi, szutrowa zagrodzona, brak przejścia. Trzeba było z powrotem wracać na dół ale na wschód udało się zdążyć

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2019-07-25 10:41:35

Rafał dokładnie. W naszym opisie zawarliśmy informację żeby kierować się drogą prowadzącą od miejscowości Livadia. Osobiście mapy google wykorzystujemy w naszych podróżach raczej w celach potwierdzenia, że jesteśmy tam gdzie chcieliśmy być ;)

 Rafał Tauzen
Rafał Tauzen
2019-07-24 18:44:49

1
 gość}
gość PiotrWie
2019-07-24 21:40:50

Nie tylko Google Maps nie wie jak dojechać do Lakkos Mygreou - jak pierwszy raz tam jechaliśmy planowaliśmy wejść od tego schroniska  a zejść na Nidę - więc dojechaliśmy autobusem jak najdalej się dało - do Peramy a dalej chcieliśmy pojechać taksówką. Taksówkarz nie miał pojęcia gdzie chcemy jechać i którędy - na szczęście my mieliśmy mapę i go pokierowaliśmy. Na końcu podziękował za pokazanie mu nowej drogi w jego okolicy.

 Rafał Piotr Matysiak
Rafał Piotr Matysiak
2019-07-25 05:12:43

Michal Krawczak myślisz, że zdążymy?

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156357221307551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Anne Passera: Belle chapelle bien placée il faut la mériter pour y arriver
Joanna Tissaoui: To miejsce odmieniło moje zycie
Viola Viola Viola: 
Katarzyna Pakos: 
Edyta Szulik: Moje ukochane Georgioupolis
Magdalena Mk: Piękne miejsca w około jezioro słodkowodne i żółwie... Plaże piaszczyste..w drodzę na jeziorko piękne widoki....
Teresa Malada: Jeszcze tam wrócę.kocham to miasteczko
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt