Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Ammoudara - Festiwal Rzeźby Piaskowej 2019

W sobotę 1 czerwca w miejscowości Ammoudara, znajdującej się obok Heraklionu, rozpoczęła się kolejna czwarta edycja Festiwalu Rzeźby Piaskowej. Jest to wydarzenie organizowane przez tamtejszą gminę Malevizi we współpracą z władzami Regionu Krety. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, głównym przesłaniem rzeźb tworzonych w ramach tego festiwalu jest propagowanie zagadnień związanych z ochroną środowiska. W chwili obecnej w ramach tego wydarzenia na plaży w Ammoudarze kończone są pierwsze rzeźby, które będą w pełni udostępnione dla turystów 5 czerwca z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Ammoudara - rzeźby w piasku

Organizatorzy festiwalu mają nadzieję, że rzeźby stworzone w ramach tego wydarzenia pozostaną na miejscu do końca lata, a przy sprzyjającej pogodzie nawet dłużej krzewiąc tegoroczne przesłanie pod hasłem „Nie odkładam tego! Czyste morza! Czyste plaże!”.

Warto mieć na uwadze, że realizacja całości programu tego wydarzenia planowana jest na zdecydowanie dłuższy okres czasu. Jeśli więc Wasz wypad na Kretę przypada dopiero za kilka dni, a chcielibyście zobaczyć przy pracy artystów tworzących piaskowe rzeźby, to nic straconego. Zgodnie z poniższym harmonogramem budowa kolejnych rzeźb będzie prowadzona w rejonie czterech miejsc:

Jeśli w tym roku planujecie pobyt w rejonie miejscowości Ammoudara lub Heraklion to gorąco zachęcamy Was do zrobienia sobie spaceru, w czasie którego będziecie mogli zobaczyć rzeźby stworzone w ramach tego festiwalu.

Piotrek,  data_2019-06-05 19:53:12 2019-06-05 19:53:12
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156251194287551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Robert Majewski: Na jutro w Legnicy, zapowiadają 36°
Sylwia Podralska: Tak. Na Majorce, niby przyzwyczajeni do upalow, ale ciagle ciezko jest. Jesli termometr pokazuje 38 stopni i wilgotnosc 88%,to nic tylko do wody
Basia Skye: a w kwietniu było tak fajnie..
Sonia Wróbel: Wczoraj pokonaliśmy trasę wąwozu. Zdecydowanie trudniejsza od Wąeozu Imbros.W dwoch miejscach były drabinki . Należy wziąść duży zapas wody,bo na ostatnich 3 km nie było żadnego źródełka. Trudy wynagradza wyjątkowa przyroda: orły ,jaszurki a nawet węże +oszałamiający zapach szałwi i tymianku.
Jaromir Kaliński: Ciekawe czy mandaty poszły dla turystów czy chodź jeden dla lokalsow. Na Zakhyntos policja nawet nie chciał przyjąć zawiadomienia bo dotyczyła ziomka z wyspy.... taka grecka solidarnosc
Andrzej Cygan: Zupełna racja , popieram
Patrycja Szwedowska: Bedac w Grecji , jak najbardziej NAM , może sie wydawać , ze Grecy jeżdżą bez żadnych przepisów , a prawo jazdy maja wyssane z palca. (...)
Click and Boat
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt