Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Zmiany cen biletów do muzeów i wykopalisk w 2020 roku

Wedle informacji przekazanych przez grecką Centralną Radę Archeologiczną w 2020 roku zostaną wprowadzone kolejne zmiany w obrębie cen biletów do muzeów i na wykopaliska. Na jednym z ostatnich posiedzeń tej rady zmiany te zostały jednogłośnie przegłosowane i tym samym projekt ten uzyskał zielone światło. Niestety w większości wypadków zmiany te będą dla turystów równoznaczne z podwyżkami cen biletów wstępu.

Podwyżki cen biletów wstępu do muzeów w Grecji

Jedną z większych zmian jest rezygnacja z najtańszych biletów, które w chwili obecnej wyceniane były na kwotę 1 oraz 2 €. Od 2020 roku bazowe opłaty za wejście do obiektów muzealnych oraz na teren wykopalisk będą wynosić odpowiednio 2 lub 3 €. Niestety oznacza to automatyczną podwyżkę w przypadku tych miejsc, gdzie obecnie koszt bilety wstępu był wyceniany na najniższą kwotę 1 lub 2 €. Łącznie na terenie całej Grecji zmiany te dotkną około 24 miejsc.

Dodatkowo na podstawie statystyk, stanu obiektów oraz przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży biletów wytypowane zostały też inne miejsca, gdzie cena biletów również ulegnie zmianie. W przypadku trzech obiektów po 2020 koszt wejścia będzie niższy niż obecnie. Niestety, żadne z tych miejsc nie znajduje się na Krecie. Obniżka cen biletów będzie dotyczyć takich miejsc jak: Muzeum Archeologiczne na wyspie Rodos (obniżka biletu normalnego z 8 na 6 €), Muzeum Starożytnej Messyny (obniżka biletu normalnego z 12 na 10 €), Muzeum Bizantyjskie w Didymoteicho (obniżka ceny normalnego biletu z 4 na 3 €).

Niestety będą też podwyżki. Jednym z miejsc,w przypadku których opłaty będą wyższe, jest Muzeum Archeologiczne w Heraklionie. Od 2020 roku ceny biletów będą wynosić odpowiednio 12 € w przypadku biletów normalnych oraz 6 € w przypadku biletów ulgowych. Obecnie ceny te wynoszą odpowiednio 10 oraz 5 €.

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

Warto odnotować także, że podwyżki nie ominą innych miejsc, które również znajdują się na Krecie. W przypadku kilku obiektów opłaty za wstęp zostaną zwiększone dwukrotnie. Z obecnych 2 € koszt biletu normalnego zostanie zwiększony do 4 € dla takich miejsc jak: Forteca Koules, Muzeum Archeologiczne w Rethymno, wykopaliska archeologiczne w Apterze, Muzeum Archeologiczne w Kissamos.

Twierdza Koules w Heraklionie

Twierdza Koules w Heraklionie

Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze, że w chwili obecnej potwierdzone zostały jedynie podwyżki cen pojedynczych biletów wstępu. W informacji przekazanej do mediów Centralna Rada Archeologiczna nie wspomniała nic na temat wielodobowych biletów łączonych pozwalających na zwiedzenie kilku miejsc. Jeśli ceny tych biletów zostaną utrzymane na obecnym poziomie to z pewnością można się spodziewać tego, że zdecydowanie zwiększy się ich atrakcyjność dla turystów.

Piotrek,  data_2019-03-24 19:02:13 2019-03-24 19:02:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Artur Nowak
Artur Nowak
2019-03-24 18:19:19

I dobrze. W końcu to nie majątek a utrzymać trzeba

 Roman Niewidz
Roman Niewidz
2019-03-24 18:43:10

Muzeum w Rethymno z tego co pamiętam to tam bieda nie ma co oglądać. Przesadzaja z tymi cenami dobrze ze większość już dawno zaliczona

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156101274972551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Dzisiaj zrobiło się tak ciepło że o 19 kupiliśmy lody na ulicy. A Rosjanie to się nawet kąpali ale nie wiem może są z Syberii
Andy Hatfield: Drove through it from rythmno to avios pavlos plakias and galini beautiful drive
Danusia Krzyżaniak-Sowa: Będę pozytywnej myśli
Piotrek | www.crete.pl : A u nas w Polsce na ten tydzień zapowiadane są dwa dni z temperaturami podchodzącymi pod 30'C. Na razie jednak póki co mamy bardzo silne wiatry, które podnoszą z ziemi pył i kurz :/
Piotrek | www.crete.pl : Super, że poprawili oznakowanie szlaku, bo wcześniej bywało z tym różnie. Podziwiam, że mimo takiej ilości wody udało Wam się dojść do wodospadu. Pamiętam, że miejscami nawet w czasie kiedy my byliśmy było dosyć ślisko. W szczególności na tych odcinkach gdzie szlak przechodził w błotnistą ścieżkę (niedaleko ruin dawnych młynów wodnych).
Iwona Strzałkowska-Warmuz: Ja w czerwcu
gość PiotrWie: Byliśmy dziś w wąwozie Richtis. Po deszczach jest wysoki poziom wody i pomiędzy mostem a wodospadem jest naprawdę trudno trzeba mocno kombinować by przekraczać strumień. Miejscami kamienie przeznaczone do tego są przykryte 10 centymetrową warstwą wody. Nawet dojście do mostu nie jest takie proste bo kilkudziesięciometrowymi odcinkami woda płynie całą szerokością i jest niebezpiecznie ślisko. (...)
Click and Boat
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt