Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Zmiany cen biletów do muzeów i wykopalisk w 2020 roku

Wedle informacji przekazanych przez grecką Centralną Radę Archeologiczną w 2020 roku zostaną wprowadzone kolejne zmiany w obrębie cen biletów do muzeów i na wykopaliska. Na jednym z ostatnich posiedzeń tej rady zmiany te zostały jednogłośnie przegłosowane i tym samym projekt ten uzyskał zielone światło. Niestety w większości wypadków zmiany te będą dla turystów równoznaczne z podwyżkami cen biletów wstępu.

Podwyżki cen biletów wstępu do muzeów w Grecji

Jedną z większych zmian jest rezygnacja z najtańszych biletów, które w chwili obecnej wyceniane były na kwotę 1 oraz 2 €. Od 2020 roku bazowe opłaty za wejście do obiektów muzealnych oraz na teren wykopalisk będą wynosić odpowiednio 2 lub 3 €. Niestety oznacza to automatyczną podwyżkę w przypadku tych miejsc, gdzie obecnie koszt bilety wstępu był wyceniany na najniższą kwotę 1 lub 2 €. Łącznie na terenie całej Grecji zmiany te dotkną około 24 miejsc.

Dodatkowo na podstawie statystyk, stanu obiektów oraz przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży biletów wytypowane zostały też inne miejsca, gdzie cena biletów również ulegnie zmianie. W przypadku trzech obiektów po 2020 koszt wejścia będzie niższy niż obecnie. Niestety, żadne z tych miejsc nie znajduje się na Krecie. Obniżka cen biletów będzie dotyczyć takich miejsc jak: Muzeum Archeologiczne na wyspie Rodos (obniżka biletu normalnego z 8 na 6 €), Muzeum Starożytnej Messyny (obniżka biletu normalnego z 12 na 10 €), Muzeum Bizantyjskie w Didymoteicho (obniżka ceny normalnego biletu z 4 na 3 €).

Niestety będą też podwyżki. Jednym z miejsc,w przypadku których opłaty będą wyższe, jest Muzeum Archeologiczne w Heraklionie. Od 2020 roku ceny biletów będą wynosić odpowiednio 12 € w przypadku biletów normalnych oraz 6 € w przypadku biletów ulgowych. Obecnie ceny te wynoszą odpowiednio 10 oraz 5 €.

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

Warto odnotować także, że podwyżki nie ominą innych miejsc, które również znajdują się na Krecie. W przypadku kilku obiektów opłaty za wstęp zostaną zwiększone dwukrotnie. Z obecnych 2 € koszt biletu normalnego zostanie zwiększony do 4 € dla takich miejsc jak: Forteca Koules, Muzeum Archeologiczne w Rethymno, wykopaliska archeologiczne w Apterze, Muzeum Archeologiczne w Kissamos.

Twierdza Koules w Heraklionie

Twierdza Koules w Heraklionie

Warto w tym miejscu wspomnieć jeszcze, że w chwili obecnej potwierdzone zostały jedynie podwyżki cen pojedynczych biletów wstępu. W informacji przekazanej do mediów Centralna Rada Archeologiczna nie wspomniała nic na temat wielodobowych biletów łączonych pozwalających na zwiedzenie kilku miejsc. Jeśli ceny tych biletów zostaną utrzymane na obecnym poziomie to z pewnością można się spodziewać tego, że zdecydowanie zwiększy się ich atrakcyjność dla turystów.

Piotrek,  data_2019-03-24 19:02:13 2019-03-24 19:02:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Artur Nowak
Artur Nowak
2019-03-24 18:19:19

I dobrze. W końcu to nie majątek a utrzymać trzeba

 Roman Niewidz
Roman Niewidz
2019-03-24 18:43:10

Muzeum w Rethymno z tego co pamiętam to tam bieda nie ma co oglądać. Przesadzaja z tymi cenami dobrze ze większość już dawno zaliczona

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156101274972551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Piotrek | www.crete.pl : Meana, my osobiście nie lecimy choć nasza decyzja podyktowana jest z nieco innymi względami, chociaż związanymi z kryzysem ekonomicznym  wywołanym przez koronawirusa. No cóż, może i na stronach biur podróży pojawiają się tego typu wątki i dyskusje, ale są być może np. skrzętnie kasowane przez administratorów. (...)
gość Meana: do Romek No tak, tak,  ja o tym doskonale wiem ...I w końcu podejmę decyzję, może nawet spontaniczną :-) :-) Jednak dopiero na tym forum czytam wpisy ludzi, którzy w związku z zaistniałą sytuacją pomyśleli o tym samym, co ja, mają takie same pytania, wątpliwości i obawy jak ja, dlatego bardzo się cieszę, że tu trafiłam. (...)
Jacek Maciek: Są testy na lotnisku. Potwierdzam. W sumie nie wiem jak wygląda badanie tych próbek, ale na lotnisku jest totalny bajzel. Nawet się zastanawiam, czy w rzeczywistości te próbki są w ogóle badane. Ale jeśli ktoś przyjechał i stwierdzono u niego wirusa to nie zazdroszczę, bo biuro turystyczne wypnie się niestety całkowicie. Co prawda pobyt na kwarantannie jest opłacony przez grecki rząd ale powrót do Polski już nie. (...)
gość Romek: Meana, każdy jest kowalem swojego losu. Sama musisz podjąć decyzję. Albo wszystko będzie super i będziesz wychwalać te wakacje pod niebiosa,twierdząc,że żadnego wirusa nie ma albo będą to twoje najgorsze wakacje i będziesz do końca życia żałować,że jednak poleciałaś. Twój wybór...
Drewek Kasia: Czy leciał ktoś liniami smartwings na krete z poznania ?? Wszystko było ok czy samoloty problemowe ?
gość boob: Czytam te wszystkie informacje i mało ludzi pisze o tym qr kodzie. Kiedy je dostaliście - ile godzin przed wylotem? Czy trzeba go drukować?    
gość Meana: No to co robimy? Jechać, nie jechac, jak tu wybrać między sercem a rozumem ? Pobyt w 4 osoby na 2 tygodnie to duuuzy wydatek, oj, byłoby strasznie żal stracic tyle kasy. Ale słoneczko kusi. I może też te nieco mniejsze tłumy.. Co Wy postanowiliście?
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera