Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

2018 rekordowym rokiem dla greckich lotnisk

Łącznie w 2018 roku z usług greckich lotnisk skorzystało w sumie około 63,7 mln podróżnych. Tym samym już oficjalnie można napisać, że ubiegły rok był rekordowym rokiem dla greckich lotnisk. Całkowita ilość pasażerów, która przewinęła się w tym okresie przez tamtejsze porty lotnicze była większa o około 5,8 mln osób.

Pasażerowie w Heraklionie

Dane te równoznaczne są z tym, że w ubiegłym roku odnotowany został ponad 10% wzrost całkowitej liczby pasażerów w stosunku do analogicznych danych z 2017 roku. Warto podkreślić w tym miejscu, że zwiększenie się ruchu było widoczne na przestrzeni całego roku i dotyczyło każdego z miesięcy. Nawet w grudniu liczba pasażerów zwiększyła się o blisko 12% w stosunku do analogicznego miesiąca w 2017 roku.

Jeszcze bardziej imponująco dane te wyglądają w zestawieniu z danymi z 2014 roku, kiedy sumaryczna wartość ruchu wynosiła około 44,5 mln pasażerów. Konstantinos Lintzerakos, szef Greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego podkreśla, że dzięki dobrej i efektywnej pracy wszystkich służb na przestrzeni czterech kolejnych lat udało się zwiększyć ilość pasażerów o ponad 43%.

Samolot - wyładunek pasażerów

W 2018 roku odnotowany został również proporcjonalny wzrost liczby operacji lotniczych wykonywanych na tamtejszych lotniskach. Łącznie na przestrzeni 12 miesięcy odnotowanych zostało ponad 530 tys. lotów realizowanych ze wszystkich greckich portów. Ilość ubiegłorocznych operacji była większa o około 10% w stosunku do 2017 roku.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć tylko, że w całorocznym zestawieniu port lotniczy w Sitii utrzymał tytuł lidera wzrostów ruch. W 2018 roku sumaryczna liczba pasażerów odnotowana na tym lotnisku wyniosła około 62 tys. podróżnych. Oznacza to, że wartość ta niemal podwoiła się w stosunku do 2017 roku.

Piotrek,  data_2019-01-17 19:31:54 2019-01-17 19:31:54
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155961398032551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Syla Sylaba: Piękna moja Kreta....właśnie teraz miałam tam być
Aneta Kotowicz: Cudowne miejsce....
gość PiotrWie: Może tez tak być że wielu nie chodzących po szlakach mieszkańców Krety uważa że E4 to nazwa kazdego szlaku pieszego a nie tego konkretnego - w związku z tym autor mógł mieć na myśli jakiekolwiek szlaki turystyczne.
Piotrek | www.crete.pl : Niestety nie było to uszczegółowione w artykule, ale domyślam się, że może chodzi o część odcinków o których Ty piszesz. Niestety ciężko znaleźć jakieś sensowne informacje jak wygląda przebieg granic regionu Messary. (...)
gość PiotrWie: Piotrze czy mógłbyś konkretniej napisac o który odcinek E4 chodzi? Region Messary jest położony na południe od gór Idajskich więc tradycyjny przebieg E4 tam nie przebiega - przychodzi z północnego - wschodu w góry idajskie, idzie przez Las Rouvas na Nidę , dalej na szczyt Psiloritisa i schodzi do Fourfouras i dalej idzie Doliną Amari do Spili.
Marzena Gwiździel: Piękne miejsce ,polecam!
Sylwia Świetlik: Jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałam. To były Pierwsze wakacje mojej córeczki...miała niespełna roczek. Przemiło wspominam. I te widoki ❤️
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt