Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Boso po śniegu na Krecie

Niedawno na naszej stronie zamieściliśmy film Nikosa Sarantosa, w którym pokazywał on piękno zaśnieżonych gór Krety. W czasie drogi powrotnej z tych plenerów natknął się on na samotnego biegacza pokonującego drogę w kierunku Psilotiris. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że mężczyzna ten biegał po śniegu nie używając butów. Właśnie to przyciągnęło uwagę Nikosa Sarantosa, który postanowił uwiecznić to okiem swojej kamery.

Okazało się, że tą niezwykłą osobą jest Idomeneas Avramakis, procownik Regionu Kreta, którego pasją jest bieganie na boso uznawane przez wiele osób za najbardziej naturalną i najzdrowszą formę ruchu. Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się co właśnie jego tknęło do takiego sposobu biegania.

Cała historia ma początek przeszło 12 lat temu, kiedy Idomeneas przeszedł skomplikowaną operacje węzłów chłonnych. Po zabiegu zapadł on w śpiączkę trwającą ponad 3 tygodnie. I chociaż lekarze nie dawali mu zbyt wielkich szans na powrót do zdrowia Idomeneas znów dosłownie stanął na własnych nogach i co jak sam podkreśla narodził się ponownie. To właśnie wtedy również pojawiła się w nim myśl aby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Trzy lata później poszedł o krok dalej odrzucając obuwie.

W kolejnych latach startował on w masowych biegach zawsze stając na linii startu na bosaka. Szybko stał się bardzo rozpoznawalną postacią w greckich maratonach. Jeśli jednak myślicie, że jest to wszystko co mogło mu wpaść do głowy to jesteście w błędzie. Kilka lat później wpadł na kolejny bardzo nieoczekiwany pomysł. A dlaczego by nie pokonać dystansu klasycznego maratonu na bosaka dodatkowo w ubiorze stylizowanym na spartańską zbroję? Właśnie w takim stroju w 2017 roku pojawił się on na linii startu maratonu Panjin Red Beach stając się prawdziwą sensacją tamtejszego biegu. Przyciągnął on uwagę nie tylko tamtejszych mediów, ale również i innych biegaczy, którzy niezwykle chętnie zatrzymywali się aby zrobić sobie z nim zdjęcie.

W tamtym czasie dostrzeżony on został również przez Elianę Abravanel, która postanowiła nakręcić dokument poświęcony „dojrzałym” greckim biegaczom. Dla Eliany oczywiste było to, że jedna z postaci ukazanych w tym filmie musi być Idomeneas Avramakis. Dokument "Finish Line", którego trailer możecie zobaczyć powyżej, zdobył wiele nagród oraz wyróżnień na różnego rodzaju festiwalach oraz pokazach.

Piotrek,  data_2019-01-13 19:59:33 2019-01-13 19:59:33
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155952698167551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Marco Sgeheim: Is schon gebucht
Jasmin Faes: Marco Sgeheim
Piotrek | www.crete.pl : Ja napiszę trochę przewrotnie, wszyscy mamy rację i wszyscy się mylimy. W świecie zero-jedynkowym gdzie każdy obywatel i każdy podmiot gospodarczy przestrzegałby prawo, dowolne z rozwiązań byłoby dobre. Zarówno to oparte na regulacjach prawnych jak i na narzutach podatkowych nałożonych na tanie oleje. Niestety nie żyjemy w świecie idealnym (a może raczej na szczęście). Ludzie są tylko ludźmi. (...)
gość PiotrWie: Ale jedynym skutecznym sposobem na to jest niestety podatek od tanich olei - żeby były drogie. Wszystko inne - apele, nakazy - nie sprawdziło się w żadnym kraju więc i w Grecji się nie sprawdzi.
Gosia | crete.pl : Piotrze, chyba przesadzasz :D Nie chodzi o przymus picia oliwy przez każdego turystę tylko o to by kucharze używali rodzimego produktu zamiast innych tanich olejów. Moim zdaniem ma to sens.
gość PiotrWie: Kolejny pomysł kogoś kto myśli że wszystko da się rozwiązać metodami administracyjnymi - nie chce nam się namówić turystów do spożywania oliwy więc ich lepiej zmuśmy. Następnym krokiem będzie wymaganie zaświadczeń lekarskich o uczuleniu na oliwę - bo inaczej niespożywający jej zapłacą karę. To najlepsza metoda by obrzydzić turystom oliwę i Kret ę. (...)
Bartek Wozek: Znaczy przeludnienia to nie rozwiąże ale z pewnością wspomoże budżet. Ludzie bedąparkowac na drodze dojazdowej , pewnie dojdzie do jakiś wypadków.
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt