Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Coraz więcej Polaków jeździ do Grecji

W czasie niedawno zakończonych Targów Turystycznych w Warszawie zostało zaprezentowane podsumowanie tegorocznych polskich wyjazdów wakacyjnych do Grecji. Wedle danych, jakie zebrane zostały przez Grecką Narodową Organizacje Turystyczną (GNOTO), w ostatnim sezonie wakacyjnym wciąż wzrastała popularność Grecji wśród turystów z Polski. Około 31% spośród wszystkich Polaków wypoczywających w tym roku poza granicami kraju wybrało Grecję.

Coraz więcej Polaków w Grecji

Łącznie w okresie dziewięciu pierwszych miesięcy 2018 roku całkowita liczba Polaków wypoczywających w Grecji sięgnęła wartości 960 tys. osób. Warto wspomnieć, że w dużej mierze tak dobry wynik udało się uzyskać dzięki wzrostowi wyjazdów zorganizowanych. Ilość turystów z Polski wypoczywających w Grecji dzięki pakietom oferowanym przez biura podróży wzrosła od stycznia do końca września br. o blisko 18% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.  Polska jest w tej chwili piątym najważniejszym rynkiem źródłowym ruchu turystycznego w Grecji.


Analitycy wskazują, że jednym z czynników kreujących aż tak dobre wyniki jest wydłużanie sezonu. W tym roku część polskich biur podróży utrzymywała loty czarterowe do Grecji od kwietnia aż do października. Warto w tym miejscu dodać, że według ekspertów są dalsze możliwości do zwiększenia obecności Grecji na rynku zorganizowanych wyjazdów w Polsce. Jednym z takich elementów jest zwiększanie oferty lotów do mniej popularnych regionów.


W tego typu działania doskonale wpisuje się przyszłoroczna oferta TUI Polska. W czasie Targów Turystycznych w Warszawie biuro to ogłosiło, że od sezonu 2019 w katalogu wyjazdów z Polski znajdzie się możliwość rezerwacji wypoczynku w takich miejscach jak Ateny, Attyka czy też Eubea. Natomiast biuro podróży Rainbow Tours ogłosiło, że poszerzy listę greckich destynację o wyspę Lesbos.

Piotrek,  data_2018-12-05 19:36:56 2018-12-05 19:36:56
Średnia: 4.5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155871622652551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Dana Gołowacz: Piękno w czystej postaci
Ilona Mierzejewska: Inga Mierzejewska Obejrzyj proszę! ❤️
Przemek Kądraś: Gerani hotel Silver Beach
Małgorzata Zyguła: 
Przemek Kądraś: Widok z tamtego tygodnia. ;)
Monika Zofia Koprowska-Ludwig: Bylysmy teraz z córką i moja corka tez nie wierzyła, ze to snieg:) powuedziala, ze skały w sloncu przybraky taki kolor:)
gość PiotrWie: Jeśli ktoś będzie w najbliższym czasie w Fragokastello to polecam widok sprzed cmentarza - jest to jedno z nielicznych miejsc skąd widać naraz oba pasma pokryte śniegiem - Góry Białe i Idajskie. My podziwialiśmy w kwietniu 2017 - ale w tym roku jest więcej śniegu.
Click and Boat
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt