Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Wzrosty ruchu turystycznego w Grecji

Jednym z tegorocznych celów, jakie chce uzyskać Grecja, to przekroczenie liczby 32 mln turystów odwiedzających ten kraj. Wszystko wskazuje na to, że osiągnięcie go nie powinno stanowić najmniejszego kłopotu. Potwierdzeniem tego może być wywiad z Eleną Kountourą, jaki przeprowadziła rozgłośnia radiowa Sto Kokkino. Tamtejsza minister turystyki przekazała informację, że na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy liczba zagranicznych turystów była większa o ponad 20% w stosunku do roku ubiegłego. Całkowita ilość osób odwiedzających w tym czasie Grecję sięgnęła liczby 4,5 mln osób.

Turyści w Chanii

W swoim wywiadzie pani Elena Kountoura podkreśliła, że w chwili obecnej turystyka to najważniejszy z sektorów greckiej gospodarki. Tym bardziej pozytywnie odbierane są informacje o tym, że w okresie niskiego sezonu tamtejsze hotele odnotowały wzrost przychodów na poziomie 10%. Analitycy spodziewają się, że ten pozytywny trend będzie odnotowywany również przez inne podmioty powiązane pośrednio lub bezpośrednio z branżą turystyczną. Zwiększone przychody branży turystycznej wpłynęły z pewnością na ożywienie lokalnych przedsiębiorstw świadczących różnego rodzaju usługi.

W krótkim wywiadzie pani minister poinformowała również, że od kilku lat daje się zauważyć efekty działań marketingowych realizowanych przez podlegające jej urzędy. Dzięki dobrze zaplanowanym kampaniom reklamowym prowadzonym na przestrzeni ostatnich lat niektóre z regionów Grecji osiągnęły oszałamiające wzrosty ruchu turystycznego. Wspomnieć warto choćby o zachodniej części Grecji, gdzie ilość przyjeżdżających osób jest większa o 150%.Turyści w Chanii

W luźnych rozmowach z osobami pracującymi na Krecie zauważamy, że wiele spośród nich mówi o bardzo pracowitym sezonie. Przeglądając booking.com nie sposób również nie zauważyć, że dla większości popularnych terminów spora część hoteli i pensjonatów znajdujących się w popularnych miejscowościach turystycznych wykazuje całkowitą zajętość miejsc. Jeśli więc w te wakacje planujecie samodzielny przylot na Kretę to w poszukiwaniu noclegów polecamy Wam się skupić na nieco mniej popularnych miejscowościach. Jeśli interesuje Was konkretny obiekt to warto również samodzielnie kontaktować się w celu potwierdzenia ilości wolnych pokoi.

Gosia i Piotrek,  data_2018-07-22 20:34:29 2018-07-22 20:34:29
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155555835897551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Ciekawe czy autor doszedł czy dopłynął na plażę Domata.
Iwona Burakowska: Drogi mają kiepskie a jeżdżą też nie najlepiej niestety.
Beata Waszkowska: Trochę jestem w szoku, byłam pewna ,że Kreta jest bezpieczna.
Rafał Kiljan: Od poczatku wakacji w Polsce zginęło 495 osób...
gość Rzeczka: Witam, w drugiej połowie września będę w Stalis/Stalida. Czy bez problemu dostanę się z tej miejscowości do Heraklionu? Jak często jeżdżą autobusy?
Olenka Cze: Świetny! Nasz drugi dom:)
Mariusz Wysłych: 
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt