Kreta Reiseführer

Die beste polnische Website, die der griechischen Insel Kreta und zu einem kleinen Teil des kontinentalen Griechenlands gewidmet ist. Sie finden nützliche Informationen zum Besuch von Kreta , die über das Angebot optionaler Touren hinausgehen. Auf der Website finden Sie auch Beschreibungen der interessantesten Orte, die wir besuchten, als wir diese größte griechische Insel besuchten. Der Inhalt ergänzt die aktuellen Nachrichten, Fotos und Rezepte der griechischen Küche.

Umstrittener Bau in der Kourtaliotiko-Schlucht

data_2023-04-03 20:15:37 2023-04-03 20:15:37

Die Kourtaliotiko-Schlucht ist eine der majestätischsten und malerischsten Schluchten Kretas. Seine hohen und steilen Felswände schaffen eine einzigartige und unvergessliche Landschaft. Sie ist vor allem als besonders windige Schlucht bekannt, in der es bei starken Windböen schwierig ist, sich auf den Beinen zu halten. Dies ist jedoch nicht das Ende, denn nachdem Sie auf den Grund gegangen sind, können Sie außergewöhnlich schöne Wasserfälle bewundern, und die Schlucht selbst ist eines der wichtigsten Touristenziele in dieser Gegend Kretas.

Wasserwerksbau in Kourtaliotiko Eine bizarre Wasserversorgungsstruktur in der Kourtaliotiko-Schlucht (Fotoquelle flashnews.gr)

Wie sich herausstellte, brachte der Frühling dieses Jahr eine ziemliche Überraschung in der Landschaft von Kourtaliotiko. Nun, in der Nähe eines der Wasserfälle tauchte eine extrem hässliche Metallstruktur auf, die die Rohre stützt, die das Wasser transportieren. Das Foto, das wir präsentieren, wurde von einem der Touristen aufgenommen, der sich derzeit auf Kreta aufhält. Die Situation ist so umstritten, dass das Foto schnell auf den heutigen Nachrichtenseiten zirkulierte und Kommentare über die Notwendigkeit hervorrief, die Landschaft dieses einzigartigen Ortes von oben zu schützen. Trotzdem gibt es auch Stimmen, dass alles in Ordnung ist, weil die Menschen Wasser brauchen. Wir für unseren Teil lassen dieses Ingenieurswerk kommentarlos, obwohl wir zugeben müssen, dass es schwierig ist, in dieser Konstruktion zumindest einen Hauch von Ästhetik und Respekt vor dieser einzigartigen Landschaft zu finden.

Gosia,  data_2023-04-03 20:15:37 2023-04-03 20:15:37
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Weitere Nachrichten von diesem Monat »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Tomasz Zaród
Tomasz Zaród
2023-04-03 18:48:36

Ten kawałek wąwozu z rurami jest taki brzydki, że jeden element w tę czy wewtę nie robi różnicy.

2
 Tomasz Zaród
Tomasz Zaród
2023-04-04 05:53:04

CRETE - Kreta Masz oczywiście rację.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2023-04-04 05:38:42

Tomasz Zaród Tyle że takie podejście to błędne koło. Jest brzydko to zróbmy tak aby było jeszcze szkaradniej. Często odnoszę wrażenie, że na ochronie krajobrazu i przyrody najbardziej zależy nam-turystom oraz niewielkiej części mieszkańców Krety. Reszta albo nie docenia tego co ma dane albo podchodzi do środowiska naturalnego w sposób wyłącznie nastawiony na jego eksploatację i dostosowania do swoich potrzeb. I tu nie chodzi tylko o te nieszczęsne rury a w zasadzie o to metalowe koromysło. Przykłady można by mnożyć poczynając od tych największego kalibru: próba budowy hotelowego molocha na Falasarnie, w Plakias na klifie czy w końcu Cavo Sidero.

6
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2023-04-04 06:07:55

Kayarzuna Nowak Dokładnie tak.

 Kayarzuna Nowak
Kayarzuna Nowak
2023-04-04 06:00:06

CRETE - Kreta niestety od kilku lat wracając na Kretę mam nieodparte wrażenie krótkowzroczności tych co na turystyce chcą zarobić. Jeśli wyspa będzie przypominać wysypisko śmieci i będzie „okraszona” wielkimi molochami w miejscach które pamiętamy jako naturalne i dziewicze to część turystów zmieni destynacje. I nie pomoże miłość do Krety….

2
 Kasia Chrobry
Kasia Chrobry
2023-04-04 06:09:11

Kayarzuna Nowak masz rację

 Tomasz Zaród
Tomasz Zaród
2023-04-04 10:22:25

Kayarzuna Nowak CRETE - Kreta Ale jeszcze wracając do tego miejsca. Te rury to tam pewnie wiszą od dawna, a podejście Greków do tego typu instalacji jest podobne do naszego. Wisi, to ok, najwyżej się zatenteguje. Jak ostatnio tam byłem, czyli pewnie 2-3 lata temu to one dyndały jakby miały zaraz się urwać, więc pewnie to jest powodem "zabezpieczenia". W sumie to nie wiem, czy jest ładniejszy sposób, bo pewnie, żeby to zrobić porządnie to trzebaby rozebrać całość i zrobić od nowa, ale to jest pewnie skomplikowane o drogie, żeby te rury ukryć w skałach, żeby wyglądało (albo nie wyglądało właśnie). Natomiast co do tych nowych inwestycji turystycznych, to 100% racji, że to koszmar, zwłaszcza w miejscach pustych i pięknych,

1
 Wojtek Arciszewski
Wojtek Arciszewski
2023-04-04 03:06:22

Rury rulez …

1
 Wojtek Arciszewski
Wojtek Arciszewski
2023-04-04 18:25:16

Generalnie czarne rury plastikowe są wszechobecne na Krecie. Biegną wzdłuż wielu dróg i posesji poza ścisłym centrum miejscowości. Przypomnę, że Kreta to skalista kraina i kopanie rowów kryjących rury jest trudne technicznie i nieopłacalne .
W czasie naszych wizyt na Krecie i przemierzania jej wzdłuż i wszerz, zawsze spotykamy na poboczu czarne rury i liczniki wody. Również w wąwozach z płynącą wodą czarne rury są obecne. Bo skąś tą wodę trzeba pobierać . Nas zaskoczyły rury w odległym wąwozie Sarakinas . Tubylec, który akurat je sprawdzał okazał się dla nas bardzo przydatny , bo idąc jego tropem w górę wąwozu znajdowaliśmy najbardziej dogodne wejście po wielkich głazach.,,

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2023-04-05 06:34:04

Wojtek Arciszewski Wszyscy wiemy że Kreta to skała więc rury oraz kable są na widoku. Ale tu rozchodzi się o to partactwo które widoczne jest prawie na każdym kroku od źle wykończonej hotelowej łazienki począwszy. Po co robić coś lepiej skoro można gorzej. Tak jak napisaliśmy w komentarzu powyżej - takie rozwiazania rażą przyjezdnych, bo to turyści jeżdżą podziwiać piękno natury. Miejscowi mający takie krajobrazy na codzień już pewnych rzeczy nie dostrzegają.

1
 Marek A. Jarzębski
Marek A. Jarzębski
2023-04-04 08:25:10

Grek, to ma talent do partactwa

1
 Joanna Kaczyńska
Joanna Kaczyńska
2023-04-04 15:06:11

Grecka myśl techniczna

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/596039509236984

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

najlepsza jest droga do tego obserwatorium, niezapomniane widoki i totalne pustkowie
Byłam I polecam. Fantastyczna droga z szczyptą adrenaliny i ten widok I wiatr we włosach
Tomek : wybieram się do Agia Marina w połowie lipca 2024, jak działa Ktel i połączenia do Chania i Kissamos ? A komunikacja na południe wyspy?  
gość Slawek: Witam.  W jakim zakresie przewodnik był niedokładny / nierzetelny / nieaktualny? Informacje praktyczne np. hotele, atrakcje turystyczne, dojazdy, mapy itd? Pozdrawiam 
Top ,is zo mooi dat mensen ze markeren
Potwierdzam. Wspaniałe, spokojne miejsce.
Popieram
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera