Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Przewidywany wzrost produkcji i spożycia oliwy na świecie

Patrząc na globalną tegoroczną prognozę produkcji oraz spożycia oliwy trzeba przyznać, że obecny sezon powinien być wyjątkowo udany. Wedle szacunków przygotowanych przez Międzynarodową Radę Producentów Oliwy z Oliwek (International Olive Oil Council) spożycie oliwy z oliwek będzie większe o około 5% i w skali całego świata wyniesie łącznie blisko 3 mln ton. Natomiast produkcja w sezonie 2015/2016  wedle przewidywań powinna wzrosnąć o około 1/5 w stosunku do lat ubiegłych. Szczególnie silny wzrost odnotowany został w Hiszpanii, gdzie ilość wytłoczonej oliwy będzie większa o ponad połowę i łącznie powinna wynieść około 1,3 mln ton.

Oliwa z oliwek

Warto pamiętać jednak, że w przypadku tego kraju produkcja oliwy na przestrzeni ostatnich lat była zdecydowanie mniejsza niż wcześniej. W dużej mierze wynikało to ze stosunkowo kapryśnej pogody, która miała bardzo negatywny wpływ na owocowanie tamtejszych gajów oliwnych. Równie silnymi wzrostami produkcji oliwy mogą poszczycić się Włochy, w których tegoroczna produkcja oliwy szacowana jest na około 350 tysięcy ton. Taki wynik będzie równoznaczny z prawie 60 procentowym wzrostem w stosunku do poprzedniego sezonu.

Grecja słynąca z wysokiej jakości oliw w 2015/2016 roku najprawdopodobniej nie odnotuje żadnej dynamiki zmian produkcji. Międzynarodowa Rada Oliwy z Oliwek szacuje, że produkcja oliwy powinna zostać utrzymana na poziomie około 300 tysięcy ton, co jest mniej więcej stałą wartością dla ostatnich kilku lat. Zdecydowana większość tej produkcji (około 2/3) przeznaczana jest do konsumpcji na rynek wewnętrzny. Pozostała część około 100 tysięcy ton oliwy eksportowana jest do najróżniejszych krajów znajdujących się zarówno w Europie jak i na świecie. Jak ciekawostkę warto wspomnieć to, że jednym z największych importerów greckiej oliwy są Włochy, gdzie traktuje się ją jako produkt najwyższej jakości.

Piotrek,  data_2015-12-21 20:05:31 2015-12-21 20:05:31
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153309775557551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Anne Passera: Belle chapelle bien placée il faut la mériter pour y arriver
Joanna Tissaoui: To miejsce odmieniło moje zycie
Viola Viola Viola: 
Katarzyna Pakos: 
Edyta Szulik: Moje ukochane Georgioupolis
Magdalena Mk: Piękne miejsca w około jezioro słodkowodne i żółwie... Plaże piaszczyste..w drodzę na jeziorko piękne widoki....
Teresa Malada: Jeszcze tam wrócę.kocham to miasteczko
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt