Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Światowy Dzień Turystyki na Krecie

Chociaż oficjalnie Światowy Dzień Turystyki przypada 27 września to jednak w wielu miejscowościach na Krecie tegoroczne obchody tego święta rozpoczną się już dziś. Jak zwykle zapowiadają się one bardzo ciekawie i na kolejne dwa dni, od 26 do 27 września zapowiedziany został program różnorakich atrakcyjnych imprez oraz wystaw. Większość wydarzeń organizowanych jest w rejonie największych miast Krety takich jak Heraklion, Chania, Rethymno, Agios Nikolaos czy też Sitia.

Meczet Janczarów w Chania

W Heraklionie w niedzielę 27 września na placu znajdującym się przed Muzeum Archeologicznym odbędzie się degustacja lokalnych potraw, a także miejscowych win i mocnych alkoholi, takich choćby jak znane wszystkim raki. Całość ma zostać okraszona odpowiednią ilością tradycyjnej kreteńskiej muzyki oraz pokazów tańca przygotowanych przez grupę Stelios Karlaki.

Niezwykłe wydarzenie odbędzie się 27 września w Rethymno, gdzie na plaży w okolicach hotelu Palm Beach wolontariusze organizacji Archellon dokonają publicznego odkopania gniazda żółwi Caretta-Caretta.

W Agios Nikolaos w najbliższą niedzielę w rejonie jeziora Voulismeni zorganizowany będzie pokaz produktów regionalnych oraz tego wszystkiego czym może poszczycić się lokalna kuchnia. Po godzinie 20 odbędzie się również koncert tradycyjnej muzyki połączonej z pokazem regionalnych tańców ludowych wykonywanych przez Szkołę Tańca Giannikou - Tamiolaki.

Bardzo ciekawie zapowiada się również cykl imprez przygotowanych przez gminę Hersonissos. Obchody Międzynarodowego Dnia Turystyki rozpoczną sie w tym rejonie Krety 25 września i potrwają aż do 3 października. Turyści wypoczywający w miejscowościach położonych na terenie tej gminy mogą liczyć na wiele atrakcji. Warto wspomnieć choćby o pokazie tradycyjnych sposobów produkcji wina oraz koncercie tradycyjnej muzyki w Malii.

Jeśli w tej chwili przebywacie na Krecie to warto szukać plakatów informujących o tego typu imprezach, gdyż szereg z nich organizowanych jest przez lokalne społeczności i nie zawsze znajdują się o nich informacje w kreteńskiej prasie. Dobrym przykładem takich miejscowości jest Plakias oraz Mirthios, gdzie zorganizowane zostaną koncerty tradycyjnej muzyki połączone z prezentacją lokalnych produktów.

Na koniec chcielibyśmy przypomnieć Wam historię tego święta. Jego początki sięgają 1979 roku kiedy 27 września został ustanowiony przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (United Nations World Tourism Organization – UNWTO) jako Światowy Dzień Turystyki. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki oraz jej wpływu na społeczne, kulturowe i ekonomiczne wartości na całym świecie. Główne tegoroczne obchody odbędą się w Meksyku pod hasłem przewodnim „Turystyka a rozwój społeczności”.

Piotrek,  data_2015-09-25 21:04:25 2015-09-25 21:04:25
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Edyta Antkowiak-Szadkowska
Edyta Antkowiak-Szadkowska
2015-09-26 19:04:56

Ja zrobiłam w tym miejscu piękniejsze zdjęcia ;-)

 CRETE
CRETE
2015-09-26 19:19:44

Gratulujemy w takim razie. Wypada tylko pozazdrościć.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153179970692551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Iwona Witek: Tak Sylwia zdecydowanie latem
Katerina Glownia: Adrianna Pawłowska to ten Dimitris? ;) w Grecji więcej śniegu niż tu :(
Sylwia Krzyś Kołodziej: Noooo ale my jednak wolimy Cretę...latem...
Roman Roman: Trzeba byc chamem zeby komus mowic co ma robić. Ich dom ich sprawa nie podoba sie to wybrac inny kierunek wakacji
Ewa Szumowska: W Polsce też tak powinno być bo trzeba być chamem żeby komuś dmuchać w twarz
Artur Nowak: To ich kraj i ich sprawa
Adaś Es: Mimo, że nie pale to jednak widząc pana z papierosem na stacji paliw wywierał na mojej twarzy uśmiech
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt