Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Cyclopolis - miejskie wypożyczalnie rowerów w Chanii

Wczoraj rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwający od 16 do 22 września. Bardzo ładnie wpisało się w to święto jedno z kreteńskich miast. W Chanii swoją działalność zapoczątkowały wypożyczalnie rowerów miejskich Cyclopolis. W chwili obecnej dostępne są one na czterech placach ulokowanych w rejonie Starego Miasta (Talos, Katehaki, Defkalionos, Marmkopoulou). Pierwsze trzy godziny korzystania z rowerów jest w pełni darmowe. Do wypożyczenia niezbędne będzie posiadanie dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz wypełnienie odpowiedniego formularza pozwalającego na wyrobienie karty CycloCard.

Chania

To doskonała wiadomość, gdyż jazda samochodem po kreteńskich miastach może nie należeć do najprzyjemniejszych. Znalezienie wolnego miejsca do parkowania oznacza zazwyczaj długie kluczenie w gąszczu wąskich i często niemiłosiernie zapchanych uliczek. Właśnie z tego powodu wielu rdzennych mieszkańców bardzo chętnie korzysta z jednośladów. Niestety są to głównie motocykle oraz niezwykle uciążliwe i bardzo głośne skutery. Na szczęście widać jednak, że również i wśród Greków zmienia się mentalność i również rowery są widoczne coraz częściej na tamtejszych ulicach. Mamy nadzieję, że system wypożyczalni rowerów przyjmie się tam na stałe i wzorem na przykład warszawskiego Veturilo uzyska stałe grono fanów.

Więcej informacji na temat Cyclopolis oraz zasad wypożyczenia rowerów znajdziecie na poniższej stronie:
http://chania.cyclopolis.gr/index.php/en/

CyclopolisMiejsca ulokowania wypożyczalni Cyclopolis

Piotrek,  data_2015-09-17 20:06:00 2015-09-17 20:06:00
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Jacek Odoszewski
Jacek Odoszewski
2015-09-17 18:34:56

...super sprawa... :-)

1
 CRETE
CRETE
2015-09-17 18:41:06

Naszym zdaniem też. Mamy prze Cyclopolis przyjmie się na stałe :)

 Damian Stebel
Damian Stebel
2015-09-17 18:34:57

Nie znalazłem informacji na stronie. Czy jest opcja rowerów dla rodziców z dzieckiem (jakieś siedzonko), czy tylko wersja dla dorosłych?

1
 CRETE
CRETE
2015-09-17 18:40:32

Niestety my też nie wiemy. Na razie wypożyczalnie te startują, więc pewnie z czasem oferta z pewnością będzie rozbudowywana. Podobnie jak w przypadku warszawskiego Veturilo w którym można wypożyczyć od tego roku tandemy oraz rowerki dla dzieci :)

1
 Robert Majewski
Robert Majewski
2015-09-18 05:13:54

Tylko dla dorosłych

1
 gość}
gość łukasz
2019-02-04 12:57:27

rowery

a  po za Cyclopolis jest jeszcze jakaś wypożyczalnia w Chani ? rowerów nie miejskich, a na przykład szosowych lub turystycznych 

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-02-04 20:15:44

wypożyczalnia

Myślę, że jak najbardziej tak. Wiele wypożyczalni oferujących wypożyczenie samochodu czy też różnego rodzaju silnikowych jednośladów ma w swojej ofercie także rowery. Warto poszukać tego typu informacji w internecie. Na pewno znajdziesz dane kontaktowe do firm działających w tym rejonie Krety.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153165706142551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Marco Sgeheim: Is schon gebucht
Jasmin Faes: Marco Sgeheim
Piotrek | www.crete.pl : Ja napiszę trochę przewrotnie, wszyscy mamy rację i wszyscy się mylimy. W świecie zero-jedynkowym gdzie każdy obywatel i każdy podmiot gospodarczy przestrzegałby prawo, dowolne z rozwiązań byłoby dobre. Zarówno to oparte na regulacjach prawnych jak i na narzutach podatkowych nałożonych na tanie oleje. Niestety nie żyjemy w świecie idealnym (a może raczej na szczęście). Ludzie są tylko ludźmi. (...)
gość PiotrWie: Ale jedynym skutecznym sposobem na to jest niestety podatek od tanich olei - żeby były drogie. Wszystko inne - apele, nakazy - nie sprawdziło się w żadnym kraju więc i w Grecji się nie sprawdzi.
Gosia | crete.pl : Piotrze, chyba przesadzasz :D Nie chodzi o przymus picia oliwy przez każdego turystę tylko o to by kucharze używali rodzimego produktu zamiast innych tanich olejów. Moim zdaniem ma to sens.
gość PiotrWie: Kolejny pomysł kogoś kto myśli że wszystko da się rozwiązać metodami administracyjnymi - nie chce nam się namówić turystów do spożywania oliwy więc ich lepiej zmuśmy. Następnym krokiem będzie wymaganie zaświadczeń lekarskich o uczuleniu na oliwę - bo inaczej niespożywający jej zapłacą karę. To najlepsza metoda by obrzydzić turystom oliwę i Kret ę. (...)
Bartek Wozek: Znaczy przeludnienia to nie rozwiąże ale z pewnością wspomoże budżet. Ludzie bedąparkowac na drodze dojazdowej , pewnie dojdzie do jakiś wypadków.
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt