Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.
Booking.com

Cyclopolis - miejskie wypożyczalnie rowerów w Chanii

Wczoraj rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwający od 16 do 22 września. Bardzo ładnie wpisało się w to święto jedno z kreteńskich miast. W Chanii swoją działalność zapoczątkowały wypożyczalnie rowerów miejskich Cyclopolis. W chwili obecnej dostępne są one na czterech placach ulokowanych w rejonie Starego Miasta (Talos, Katehaki, Defkalionos, Marmkopoulou). Pierwsze trzy godziny korzystania z rowerów jest w pełni darmowe. Do wypożyczenia niezbędne będzie posiadanie dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz wypełnienie odpowiedniego formularza pozwalającego na wyrobienie karty CycloCard.

Chania

To doskonała wiadomość, gdyż jazda samochodem po kreteńskich miastach może nie należeć do najprzyjemniejszych. Znalezienie wolnego miejsca do parkowania oznacza zazwyczaj długie kluczenie w gąszczu wąskich i często niemiłosiernie zapchanych uliczek. Właśnie z tego powodu wielu rdzennych mieszkańców bardzo chętnie korzysta z jednośladów. Niestety są to głównie motocykle oraz niezwykle uciążliwe i bardzo głośne skutery. Na szczęście widać jednak, że również i wśród Greków zmienia się mentalność i również rowery są widoczne coraz częściej na tamtejszych ulicach. Mamy nadzieję, że system wypożyczalni rowerów przyjmie się tam na stałe i wzorem na przykład warszawskiego Veturilo uzyska stałe grono fanów.

Więcej informacji na temat Cyclopolis oraz zasad wypożyczenia rowerów znajdziecie na poniższej stronie:
http://chania.cyclopolis.gr/index.php/en/

CyclopolisMiejsca ulokowania wypożyczalni Cyclopolis

Piotrek,  data_2015-09-17 20:06:00 2015-09-17 20:06:00
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Jacek Odoszewski
Jacek Odoszewski
2015-09-17 18:34:56

...super sprawa... :-)

1
 CRETE
CRETE
2015-09-17 18:41:06

Naszym zdaniem też. Mamy prze Cyclopolis przyjmie się na stałe :)

 Damian Stebel
Damian Stebel
2015-09-17 18:34:57

Nie znalazłem informacji na stronie. Czy jest opcja rowerów dla rodziców z dzieckiem (jakieś siedzonko), czy tylko wersja dla dorosłych?

1
 CRETE
CRETE
2015-09-17 18:40:32

Niestety my też nie wiemy. Na razie wypożyczalnie te startują, więc pewnie z czasem oferta z pewnością będzie rozbudowywana. Podobnie jak w przypadku warszawskiego Veturilo w którym można wypożyczyć od tego roku tandemy oraz rowerki dla dzieci :)

1
 Robert Majewski
Robert Majewski
2015-09-18 05:13:54

Tylko dla dorosłych

1
 gość}
gość łukasz
2019-02-04 12:57:27

rowery

a  po za Cyclopolis jest jeszcze jakaś wypożyczalnia w Chani ? rowerów nie miejskich, a na przykład szosowych lub turystycznych 

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-02-04 20:15:44

wypożyczalnia

Myślę, że jak najbardziej tak. Wiele wypożyczalni oferujących wypożyczenie samochodu czy też różnego rodzaju silnikowych jednośladów ma w swojej ofercie także rowery. Warto poszukać tego typu informacji w internecie. Na pewno znajdziesz dane kontaktowe do firm działających w tym rejonie Krety.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153165706142551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Adam Wyspiański : Prosze o wyjaśnienie, kiedy dokładnie trzeba wypełnić formularz lokalizacyjny. Obecnie należy go przesłać co najmniej 24h przed wjazdem. Czy mogę go wypełnić i przesłać tydzień przed wjazdem? Z jakim wyprzedzeniem wypełnialiście i czy kod QR przychodzi na czas?? Pozdrawiam Wszystkich miłośników Krety, Tych, którzy są obecnie na Krecie i Tych, którzy niedługo będą...
Jacek Krzepkowski: A jak wygląda sprawa podania adresu hotelu jeśli w dniu przylotu wchodzę na czarterowany jacht
Blanka Jankowiak: W jaki sposób turysta dowiaduje się ze test jest ujemny lub dodatni ?
Małgorzata Jankowska: Ja miałam wykonany test na lotnisku. Pomoc osoby z kodem zaczynającym się od cyfry 1 mają testy. Ja taki miałam. Nie jest to jednak potwierdzona informacja.
Rafal Karpus: My przylecielismy na Krete 1 lipca co 3 osoba do testu
Mikołaj Kiełpikowski: Jeszcze trochę i każdy turysta przylatujący do Grecji będzie musiał okazać się ujemnym testem na obecność koronawirusa
gość Kostas Chania: 4 lipca leciałem pierwszym lotem z Chanii do Krakowa. Na lotnisku w Chanii pusto, maski nosi obsługa lotniska, Policja itd. Pasażerowie tylko Ci którzy chcą. Nikt tego nie sprawdza, nikt nie chodzi i nie kontroluje. Luz, spokój, cisza. W samolocie około 10 pasażerów. Cała podróż w pasach. Kto chce skorzystać z toalety musi najpierw wezwać stewardessę, która poprowadzi taką osobę do toalety. Serwis funkcjonował normalnie. (...)
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera