Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Najnowsze statystyki ruchu lotniczego na Krecie

Niedawno pisaliśmy Wam o tym, że dało się zauważyć wyhamowanie trendu wzrostowego liczby turystów odwiedzających Samarię. W ostatnich dniach opublikowane zostały dane statystyczne dotyczące ilości pasażerów lotów międzynarodowych korzystających z dwóch największych portów lotniczych na Krecie na przestrzeni pierwszych ośmiu miesięcy obecnego roku. W okresie tym łączna liczba podróżnych korzystających z obu lotnisk wyniosła ponad 2 mln 650 tysięcy osób. Względem analogicznego okresu w ubiegłym roku ilość pasażerów była mniejsza o około 25 tysięcy osób.

Lotnisko w Chanii

W dużej mierze obecne wyniki były kształtowane przez mniejszy ruch generowany przez port lotniczy w Heraklionie. Na przestrzeni od stycznia do końca sierpnia na tym najważniejszym kreteńskim lotnisku liczba pasażerów zmniejszyła się o około 30 tysięcy osób. Dla porównania na lotnisku w Chanii w tym samym okresie czasu liczba pasażerów była większa o około 5 tysięcy.

Ze względu na brak szczegółowych danych, ciężko rokować jak wyniki te przełożą się na ruch turystyczny w obu rejonach rejonach Krety. Odnotowane spadki ciężko uznać za jakiś wyraźny sygnał wyznaczający przyszłe trendy. Jest to jednak sygnał, że ubiegłoroczna rekordowa liczba turystów odwiedzających Grecję, może w tym sezonie może być ciężka do pobicia. Z pewnością dużo będzie zależeć od jesiennej końcówki tegorocznego okresu urlopowego.

Wyniki ruchu turystycznego w poszczególnych miesiącach tego roku znajdziecie poniżej:

Port lotniczy im. Ioannis Daskalogiannis w Chanii

Styczeń - 2 375
Luty - 1 825
Marzec - 6 245
Kwiecień - 48 434
Maj - 124 470
Czerwiec - 157 285
Lipiec - 197 809
Sierpień - 181 951

Port lotniczy im. Nikosa Kazantzakisa w Heraklionie

Styczeń - 183
Luty - 300
Marzec - 7 204
Kwiecień - 100 905
Maj - 310 903
Czerwiec - 418 765
Lipiec - 541 721
Sierpień - 558 317

Piotrek,  data_2015-09-13 19:41:50 2015-09-13 19:41:50
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2015-09-13 20:48:41

A u nas tendencja wzrostowa - w zeszłym roku byliśmy raz, a w tym dwa razy ( a po drugim powrocie jesteśmy wieczorami w takim szoku temperaturowym że najchętniej polecielibyśmy jak najszybciej z powrotem

 Włodzimierz Gierat
Włodzimierz Gierat
2015-09-13 21:01:18

9 września leciałem z Heraklionu do Warszawy. Istny cyrk i horor. Tłum jak na Krupówkach czy Marszałkowskiej w godzinach szczyt, samemu trzeba nosić walizki bo taśmociągi nie działają, po odprawie bezpieczeństwa na poczekalni brak miejsc siedzących, jeden sklep, dwa punkty gastronomiczne. Jak wynika z danych port lotniczy obsługujący tylu pasażerów co Modlin czy Poznań wygląda prawie jak Warszawa z lat 60-tych. Podobno właścicielami portu są Szwajcarzy, wstyd panowie właściciele. Ale mimo to w przyszłm roku wrócę.

2
 Piotr Krauze
Piotr Krauze
2015-09-14 05:48:41

Potwierdzam, wracaliśmy 6 września. Ostatnio z Heraklionu lecieliśmy w 2012 r. i było znośnie - teraz MASAKRA! 3 x zniemiali na tablicy okienko odprawy. Ludzie latali jak barany z walizkami po całym lotnisku. Potem odbiór bagażu nie działał. Samolot przez to opóźnił się. Jeszcze się do mnie dowaliła celniczka, bo wyjąłem kamerkę. Zapytała co nagrywam, więc odpowiedziałem, że właśnie ten burdel :P No to mi "zdelejtowała" kartę :/ Heraklion, to najgorsze lotnisko jakie spotkałem :(

 Grazyna Maria Redlich
Grazyna Maria Redlich
2015-09-20 08:23:53

To samo na lotnisku w Chanii 30 sierpnia , zreszta co roku w sezonie taki horror sie powtarza, stoi sie w 3 olbrzymich kolejkach, najpierw do odprawy, potem zeby oddac bagaz i wreszcie do przejścia na hale wejść do samolotów(kontrola bezpieczeństwa).Ludzie z dziećmi, bagażami podręcznymi wyglądają jakby przeszli przez jakiś "tunel tortur " kiedy wchodzą na pokład samolotu...Acha, Ryan Air jak wypuszcza z zapchanej do granic poczekalni do bramki, to jeszcze raz wszystkich sprawdza, więc znowu hamuje przepływ ludzi. Gdyby nie pogoda na wyspie, krajobrazy, góry, ciepła woda w morzu, zdrowa i smaczna kuchnia, no i wspaniali Kreteńczycy...to na pewno nikt by sie nie zdecydował na tą okropną podróż (tylko powrotną, tam leci się luksusowo).Pozdrawiam wszystkich ,którzy przeszli te tortury!

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153158100782551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość ja: witam, ja mam z rodzina wylot 5 lipca, zaliczka wpłaconą,calosc do końca maja, tez nie wiem co robić,czekam w domu ,sprawdzam sytuacje, i mam nadzieje, ze będzie dobrze,najwyzej zaliczka przepadnie, to tylko pieniądze,zdrowie najważniejsze! pozdrawiam.
Basia Machaj: Kocham Krete teź tam jeszcze wrócę
Grażyna Nurzyńska Wereda: Och moja piękna Kreta
Aleksandra Ola: Wschód też piękny, po przylocie nie położyłam się spać wolałam na niego poczekać ❤
Aleksandra Ola: 
Monika Monika: Jeszcze tam wrócę
Ania Szklorz: Coś niesamowicie cudownego i jeszcze ta piękna muza - uwielbiam
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt