Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Trąba wodna w Heraklionie

Chociaż wydawało się, że natura wyczerpała już arsenał wszystkich pogodowych plag, które mogą dotknąć mieszkańców Krety, to jednak dzisiejszy dzień pokazał, że jest zupełnie inaczej.

Na powyższym filmie możecie zobaczyć trąbę wodną, która została zaobserwowana w dniu dzisiejszym w Heraklionie. Około godziny 15 pojawiła się ona w rejonie portu. Jak donosi jedna z lokalnych gazet, silny wiatr wiejący w okolicy trąby nie wyrządził żadnych większych szkód, odnotowane zostały jedynie niewielkie zniszczenia.

Ciężka zima na Krecie

Jak na razie tegoroczna zima na Krecie jest szczególnie trudna dla mieszkańców wyspy. Panująca aura powoduje, że ta pora roku bez najmniejszej przesady może być nazwana sezonem ekstremalnych warunków pogodowych. Po kilkudniowych opadach śniegu wiele górskich rejonów wyspy jest zupełnie odciętych od świata, a drogi prowadzące do nich ze względów na bezpieczeństwo zostały zamknięte dla ruchu. Do części miejscowości można dojechać jedynie ciężkimi pojazdami z napędem na obie osie oraz kołami wyposażonymi w łańcuchy. Po ulewnych deszczach, które były szczególnie dotkliwe w zachodnim rejonie Krety, wiele dróg jest uszkodzonych, niektóre są podtopione, a część jest zupełnie nieprzejezdna.

Jak donosi Chania Post część miejscowości pozbawionych jest również elektryczności. Pracownicy zajmujący się konserwacją oraz naprawą sieci energetycznej robią wszystko co mogą by przywrócić jej sprawność oraz wznowić dostawy prądu. Niestety niejednokrotnie ich wielogodzinna praca jest niweczona w ciągu ułamka sekundy. Właśnie taki przypadek miał dziś miejsce w rejonie płaskowyżu Lasithi, gdzie tuż po wymianie wszystkich bezpieczników, uderzenie pioruna spowodowało ponowne przepalenie wcześniej wymienionych elementów trakcji przesyłowej.

Gosia i Piotrek,  data_2015-01-06 20:00:39 2015-01-06 20:00:39
Średnia: 0
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe
CRETE Copyright © 2009-18 Linki | Kontakt