Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Mniej turystów z Rosji i Ukrainy, więcej z Austrii

Dziś mamy dla Was kolejną garść wiadomości związanych z rynkiem turystycznym na Krecie. Zacznijmy od zdecydowanie pozytywnych sygnałów napływających z Austrii. Około 1/4 turystów z tego kraju planuje swój wypoczynek na największej greckiej wyspie. Oczywiście znalazło to odniesienie w liczbie rezerwacji wykonanych przez Austriaków. W stosunku do ubiegłego roku biura podróży z tego kraju odnotowały znaczny wzrost zainteresowania wypoczynkiem na Krecie, co przełożyło się na 18-procentowy wzrost rezerwacji.

Turyści na plaży w Damnoni

Ten swoisty powrót turystów z tego kraju widać również po liczbie bezpośrednich lotów realizowanych na Kretę. Każdego tygodnia na lotnisku w Chanii i w Heraklionie lądować będzie około siedemnaście samolotów wylatujących z Austrii.

Zgoła inaczej wygląda sytuacja turystów zza naszej wschodniej granicy. Zgodnie z przewidywaniami wielu analityków, konflikt we wschodniej części Ukrainy oraz rosyjska aneksja Krymu znalazła przełożenie w znacznie mniejszej liczbie rezerwacji wykonywanych z obu krajów zaangażowanych w ten konflikt. Greccy hotelarze wciąż pokładają nadzieję na unormowanie się stosunków między Rosją a Ukrainą. Stabilizacja sytuacji w regionie daje greckim przedsiębiorstwom turystycznym szansę na to, że chociaż w drugiej połowie sezonu będzie można liczyć na większy napływ turystów z obu tych krajów.

W szczególnie dziwnej sytuacji znaleźli się turyści z Rosji, których wypoczynek w krajach południowej Europy nie jest postrzegany zbyt pozytywnie przez tamtejsze władze. Ostatnie doniesienia mówią wręcz o swoistym "przymuszaniu" do spędzania urlopu na dopiero co odzyskanym Krymie. No cóż - jaka władza taka turystyka, my na szczęście możemy cieszyć się swobodą przemieszczania i wyboru miejsca wakacyjnego wypoczynku.

Odpływ turystów z Rosji i Ukrainy jest zupełnie inaczej postrzegany przez właścicieli tawern, sklepów i różnego rodzaju punktów usługowych. Zdaniem tych przedsiębiorców znaczna część turystów z Rosji i Ukrainy to osoby, które zazwyczaj chcą mieć wszystko wliczone w cenę wyjazdu, więc co zrozumiałe bardzo chętnie korzystają z wypoczynku typu All Inclusive. Ich nieobecność na Krecie zdaniem tych kreteńskich przedsiębiorców, nie wpłynie w aż tak znacznym stopniu na wysokość tegorocznego obrotu. Co więcej duże zainteresowanie Kretą ze strony turystów ze strefy UE daje tego typu firmom szanse na odrobienie ewentualnych strat.

Tak jak pisaliśmy niedawno, ważne jest również swoiste odradzanie się turystyki indywidualnej, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób zmęczonych wypoczynkiem w tłocznych kurortach oraz wielkich kompleksach hotelowych. Warte podkreślenia jest to, że turyści samodzielnie przylatujący na Kretę mają zdecydowanie większy wpływ na rozwój lokalnej gospodarki niż turyści typu All Inclusive w przypadku, których tylko niewielka część wakacyjnego budżetu zasila kasę miejscowych kreteńskich przedsiębiorstw.

Piotrek,  data_2014-06-17 19:15:36 2014-06-17 19:15:36
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Roman Roman: Trzeba byc chamem zeby komus mowic co ma robić. Ich dom ich sprawa nie podoba sie to wybrac inny kierunek wakacji
Ewa Szumowska: W Polsce też tak powinno być bo trzeba być chamem żeby komuś dmuchać w twarz
Artur Nowak: To ich kraj i ich sprawa
Adaś Es: Mimo, że nie pale to jednak widząc pana z papierosem na stacji paliw wywierał na mojej twarzy uśmiech
Łukasz Polański: Wszędzie powinien wejść ten przepis, lato ciepło, sama przyjemność zjeść kolację czy obiad na świeżym powietrzu, ale się nie da bo Ci usiądzie obok dziad z baba co dosłownie palą na zmianę on kończy ona zaczyna i gdzie tu przyjemność z jedzenia w takich sytuacjach :/
Krzysztof Klamann: Grecy kochają palić, musiało boleć. Ale faktycznie jarają wszedzie I niepalacym trochę tam ciężko.
Mariola Dudzinska: W końcu coś się dzieje zakaz palenia
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt