Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Street Painting and Run Matala!

Od 20 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja plażowego festiwalu w Matali. Chociaż to dopiero czwarta odsłona tej imprezy to śmiało można stwierdzić, że już na trwale wpisała sie ona w letni kalendarz wydarzeń organizowanych na Krecie. Główną atrakcją Matala Beach Festival są koncerty muzyki, które tematycznie nawiązują do subkultury hippisów oraz sławnego festiwalu w Woodstock. Nie są to jednak jedyne atrakcje Matala Beach Festival, gdyż na całą tę imprezę składa również szereg innych mniejszych imprez, które są organizowane są w dniach poprzedzających. Już w najbliższą niedzielę (15 czerwca) na ulicach Matali odbędzie się Street Painting oraz bieg Run Matala!

Matala Street Painting

Ze względu na południowe upały, obie imprezy rozpoczynają się dosyć wcześnie, bo już o godzinie 9.30. Jeśli koniecznie chcecie uczestniczyć w jednej z nich to najlepszym rozwiązaniem będzie rezerwacja noclegu, lub też przyjazd dzień wcześniej z własnym namiotem.

Street Painting to uliczny happening, w którym artyści oraz zupełni amatorzy, zamienią główne ulice Matali w wielokolorową wstęgę pokrytą dziesiątkami rysunków, które nawiązują do tematyki festiwalu. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć ubiegłoroczne prace, które zostały wykonane w czasie tej imprezy.


Tegoroczną nowością jest Matala Run! - czyli bieg rozgrywany na dystansie 11km. Zawodnicy uczestniczący w tej imprezie, będą na rywalizować ze sobą na trasie, która rozpoczyna się przy wykopaliskach w Fajstos oraz kończy w Matali. Dla nieco mniej wysportowanych osób przygotowano zdecydowanie lżejszy bieg Run for Fun, którego dystans tworzy 3,5 kilometrowa trasa.

Piotrek,  data_2014-06-13 19:27:20 2014-06-13 19:27:20
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Roman Roman: Trzeba byc chamem zeby komus mowic co ma robić. Ich dom ich sprawa nie podoba sie to wybrac inny kierunek wakacji
Ewa Szumowska: W Polsce też tak powinno być bo trzeba być chamem żeby komuś dmuchać w twarz
Artur Nowak: To ich kraj i ich sprawa
Adaś Es: Mimo, że nie pale to jednak widząc pana z papierosem na stacji paliw wywierał na mojej twarzy uśmiech
Łukasz Polański: Wszędzie powinien wejść ten przepis, lato ciepło, sama przyjemność zjeść kolację czy obiad na świeżym powietrzu, ale się nie da bo Ci usiądzie obok dziad z baba co dosłownie palą na zmianę on kończy ona zaczyna i gdzie tu przyjemność z jedzenia w takich sytuacjach :/
Krzysztof Klamann: Grecy kochają palić, musiało boleć. Ale faktycznie jarają wszedzie I niepalacym trochę tam ciężko.
Mariola Dudzinska: W końcu coś się dzieje zakaz palenia
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt