Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Wzrosty cen w Grecji i na Krecie

Całkiem niedawno pisaliśmy Wam o tym, że greccy hotelarze cieszą się z coraz większej liczby gości. Niestety te dobre wiadomości, zgodnie z naszymi przypuszczeniami, zaczynają przekładać się na wzrost cen. Grecki oddział firmy Trivago wykonał analizę zestawiającą ceny doby hotelowej w Rethymnonie w pierwszej połowie czerwca. Tegoroczny dzienny koszt pobytu w tym rejonie Krety jest o około 20 procent wyższy w stosunku do 2013 roku.

Santorini

Oczywiście takie wzrosty cen są pewnym trendem wyraźnie zauważalnym w tych rejonach Grecji, które są szczególnie popularne wśród turystów. W zestawieniu przygotowanym przez pracowników Trivago nie mogło oczywiście zabraknąć miejscowości znajdujących się na Santorini. Tegoroczny koszt pobytu na tej sławnej wyspie może być nawet dwa razy droższy niż w roku ubiegłym.  O ile w czerwcu 2013 roku średnia cena doby hotelowej w miejscowości Fira kształtowała sie na poziomie 257€ to w analogicznym okresie w tym roku wynosi ona już 501€. Oznacza to wręcz absurdalny wzrost ceny o przeszło 90%.

Patrząc z pewnym zrozumieniem na te wzrosty cen z pewnością nie jedna osoba sobie zada pytanie - gdzie jest górna granica tych wzrostów? No cóż odpowiedź wydaje się bardzo prosta i kryje się w naszych portfelach. Dla większości turystów, szczególnie z krajów Europy Środkowej, to właśnie cena jest jednym z głównych czynników decydujących o wyborze miejsca wypoczynku. Jeśli obecny wzrost cen utrzyma się w dłuższym okresie czasu to wiele osób może zdecydować się na wypoczynek w innych krajach, gdzie za analogiczną cenę będzie można sobie pozwolić na pobyt w hotelu o znacznie wyższym standardzie.

Piotrek,  data_2014-06-11 19:48:38 2014-06-11 19:48:38
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Roman Roman: Trzeba byc chamem zeby komus mowic co ma robić. Ich dom ich sprawa nie podoba sie to wybrac inny kierunek wakacji
Ewa Szumowska: W Polsce też tak powinno być bo trzeba być chamem żeby komuś dmuchać w twarz
Artur Nowak: To ich kraj i ich sprawa
Adaś Es: Mimo, że nie pale to jednak widząc pana z papierosem na stacji paliw wywierał na mojej twarzy uśmiech
Łukasz Polański: Wszędzie powinien wejść ten przepis, lato ciepło, sama przyjemność zjeść kolację czy obiad na świeżym powietrzu, ale się nie da bo Ci usiądzie obok dziad z baba co dosłownie palą na zmianę on kończy ona zaczyna i gdzie tu przyjemność z jedzenia w takich sytuacjach :/
Krzysztof Klamann: Grecy kochają palić, musiało boleć. Ale faktycznie jarają wszedzie I niepalacym trochę tam ciężko.
Mariola Dudzinska: W końcu coś się dzieje zakaz palenia
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt