Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Niechlubny rekord na pieszych szlakach

Kreteńskie góry i wąwozy to bardzo malownicze miejsca, które doskonale nadają się do organizowania pieszych wędrówek. Część turystów zdaje się jednak zapominać, że niektóre ze szlaków to trasy, które wymagają przygotowania fizycznego, a przede wszystkim odpowiedniej organizacji wycieczki. Na przestrzeni ostatnich 30 dni kreteńska straż pożarna przeprowadziła aż 12 akcji ratowniczych, których celem były poszukiwania zagubionych turystów. Dla porównania w całym ubiegłym roku przeprowadzono tylko 13 tego typu operacji. Niepokojąca skala wzrostu tego typu wypadków spowodowała, że kreteńska straż pożarna rozważa podjęcie działań, które pozwoliłyby na zmniejszenie liczby takich zdarzeń. Jednym z rozważanych sposobów jest druk odpowiednich ulotek informacyjnych, które pracownicy biur podróży przekazywaliby turystom.

Ścieżka do Lissos

W tym tygodniu w poniedziałek w godzinach popołudniowych doszło do kolejnego tego typu wydarzenia z udziałem brytyjskiej turystki, która przemierzała szlak znajdujący się w rejonie Kavoussi. Na jednym z wymagających odcinków trasy, osoba ta straciła równowagę w wyniku czego spadła w dół stromego zbocza. Odniesione obrażenia spowodowały, że turystka nie była w stanie samodzielnie powrócić na szlak. Służby ratownicze zostały wezwane przez bliskich tej osoby. Dzięki wiadomościom i zdjęciom jakie poszkodowana przesłała poprzez mobilną aplikacje Facebooka ratownicy nie mieli problemu z lokalizacją tej osoby. Ze względu na niedostępność terenu akcja trwała aż do wczesnych godzin wieczornych.

Kreta to bardzo piękne miejsce, jednak udając się na dłuższą wędrówkę zawsze pamiętajcie o założeniu stosownego obuwia oraz zabraniu odpowiedniego zapasu wody. Jeśli udajecie się w bardziej odludne tereny to poinformujcie o tym recepcję hotelu, w którym nocujecie. Pamiętajcie również, że nie w każdym wąwozie znajdującym się na Krecie możecie liczyć na zasięg telefonów komórkowych. Z pewnością opisywana powyżej akcja ratowania brytyjskiej turystki byłaby o wiele bardziej czasochłonna i trudna, gdyby nie mogła się ona skomunikować ze swoimi bliskimi.

Piotrek,  data_2014-06-05 18:05:12 2014-06-05 18:05:12
Średnia: 4.75
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.75 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Roman Roman: Trzeba byc chamem zeby komus mowic co ma robić. Ich dom ich sprawa nie podoba sie to wybrac inny kierunek wakacji
Ewa Szumowska: W Polsce też tak powinno być bo trzeba być chamem żeby komuś dmuchać w twarz
Artur Nowak: To ich kraj i ich sprawa
Adaś Es: Mimo, że nie pale to jednak widząc pana z papierosem na stacji paliw wywierał na mojej twarzy uśmiech
Łukasz Polański: Wszędzie powinien wejść ten przepis, lato ciepło, sama przyjemność zjeść kolację czy obiad na świeżym powietrzu, ale się nie da bo Ci usiądzie obok dziad z baba co dosłownie palą na zmianę on kończy ona zaczyna i gdzie tu przyjemność z jedzenia w takich sytuacjach :/
Krzysztof Klamann: Grecy kochają palić, musiało boleć. Ale faktycznie jarają wszedzie I niepalacym trochę tam ciężko.
Mariola Dudzinska: W końcu coś się dzieje zakaz palenia
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt