Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Nowy termin oddania Muzeum Archeologicznego w Chania

W ostatnich dniach naszą uwagę w kreteńskich serwisach zwróciła informacja o terminie oddania do użytku nowego budynku Muzeum Archeologicznego w Chania. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że termin ten był przekładany wielokrotnie. Ostatnie nasze informacje koniec prac przewidywały na końcówkę … 2015 roku… 

Nowy termin oddania muzeum został określony na czerwiec 2021 roku… Wygląda więc że znowu potwierdza się reguła niespiesznego tempa prac budowlanych oraz organizacyjnych w Grecji. 

Z bardzo dużym opóźnieniem mieliśmy do czynienia w przypadku Muzeum Archeologicznego w Heraklionie, czy w Eleftherna. Mamy tylko nadzieję że w tym przypadku także będzie warto czekać i że nowy termin faktycznie zostanie dotrzymany.

Muzeum Archeologiczne w ChaniaWnętrze dotychczasowej siedziby Muzeum Archeologicznego w Chania

Nowy budynek muzeum projektu architekta Theofanisa Bobotisa powstał w dzielnicy Chalepa. Na terenie unikatowych przestrzeni zostanie wystawionych 3500 obiektów odnalezionych na terenie Krety. Stała kolekcja zajmie 1600 m2, a na potrzeby wystaw okresowych zarezerwowano 200 m2. Na terenie muzeum powstanie także audytorium o powierzchni 140 m2 na 115 miejsc oraz kawiarnia.

Muzeum oprócz udostępnienia zbiorów ma także odegrać ważną rolę w programach edukacyjnych, muzycznych i archeologicznych oraz w promocji Chalepy. Już teraz od półtora roku na terenie budynku organizowane są warsztaty archeologiczne. Muzeum ma być udostępnione w trzech etapach: w październiku 2020, lutym 2021, a całkowite przekazanie budynku do użytkowania nastąpi ostatecznie w czerwcu 2021 roku.

Przy okazji warto przypomnieć, że dotychczasowa siedziba Muzeum Archeologicznego w Chania mieści się na terenie dawnego weneckiego kościoła Agios Fragiskos w starej części miasta przy ulicy Sfakianaki. Mimo że przestrzeń jest tu bardzo ograniczona to jednak miejsce to ma niepowtarzalny klimat. Jeśli do tej pory tu nie byliście to wygląda na to że ten rok jest ostatnim, kiedy można zobaczyć zbiory archeologiczne jeszcze na terenie tego kościoła.

Agios FragikosBudynek Agios Fragiskos, w którym mieści się teraz Muzeum Archeologiczne

Gosia,  data_2020-02-05 19:07:26 2020-02-05 19:07:26
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156823929737551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość ja: witam, ja mam z rodzina wylot 5 lipca, zaliczka wpłaconą,calosc do końca maja, tez nie wiem co robić,czekam w domu ,sprawdzam sytuacje, i mam nadzieje, ze będzie dobrze,najwyzej zaliczka przepadnie, to tylko pieniądze,zdrowie najważniejsze! pozdrawiam.
Basia Machaj: Kocham Krete teź tam jeszcze wrócę
Grażyna Nurzyńska Wereda: Och moja piękna Kreta
Aleksandra Ola: Wschód też piękny, po przylocie nie położyłam się spać wolałam na niego poczekać ❤
Aleksandra Ola: 
Monika Monika: Jeszcze tam wrócę
Ania Szklorz: Coś niesamowicie cudownego i jeszcze ta piękna muza - uwielbiam
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt