Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.
Booking.com

Kreta dla aktywnych, czyli Zaros Trail Race 2019

Szczyt sezonu turystycznego to okres, który na Krecie nie obfituje w zbyt dużą ilość propozycji ogólnodostępnych imprez sportowych, w których można uczestniczyć osobiście. Są jednak wyjątki od reguły tego ogólnego wakacyjnego lenistwa. Jako dobry przykład możemy podać imprezę biegową Zaros Trail Race, która odbędzie się 4 sierpnia w miejscowości Zaros. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem w tym biegu to warto zauważyć, że rejestracja jest już otwarta.

Wąwóz Rouvas

W ramach tego biegu zawodnicy pokonają łącznie 13 km dosyć wymagającego górskiego szlaku. Start odbędzie się w miejscowości Zaros skąd zawodnicy pobiegną w kierunku wąwozu Św. Mikołaja. Następnie po pokonaniu całego szlaku poprowadzonego przez to miejsce dobiegną do malowniczego lasu Rouvas. W miejscu tym zawodnicy rozpoczną powrotny bieg, aż do mety znajdującej się nad słynnym jeziorem Votomo.

Trasa ta charakteryzuje się przewyższeniem wynoszącym około 750m. Najbardziej strome odcinki wznoszą się pod kątem przekraczającym 30%. Szczegółowy przebieg trasy znajdziecie bezpośrednio na stronie organizatora. Poniżej natomiast możecie zobaczyć jej profil.

Profil trasy biegu Zaros Trail Race 2019

Rejestracja na bieg możliwa jest za pośrednictwem formularza stworzonego w dokumentach google. Na szczęście organizatorzy przygotowali wersję dwujęzyczną: grecką i angielską, więc nie ma konieczności posiłkowania się translatorem. Uwaga limit uczestników jest dosyć ograniczony i wynosi zaledwie 150 osób. Link do nowego zgłoszenia znajdziecie poniżej:
https://docs.google.com/forms/

Koszt uczestnictwa uzależniony jest od terminu zgłoszenia. Do 19 lipca opłata wynosi 10€, natomiast po tym dniu kwota jest większa o kolejne 2€. Opłata za start wnoszona może być za pomocą przelewu bankowego na numer konta podany na stronie organizatora. W ramach pakietu otrzymacie numer startowy, pamiątkowy prezent, a po przekroczeniu mety pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny w postaci jednego z dań tradycyjnej kuchni greckiej.

Szkoda, że tegoroczna edycja nie zbiegła się z naszym pobytem na Krecie. Mamy nadzieje, że może kiedyś uda nam się zgrać te terminy :)

Piotrek,  data_2019-06-04 19:50:21 2019-06-04 19:50:21
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156301998852551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Anne Passera: Belle chapelle bien placée il faut la mériter pour y arriver
Joanna Tissaoui: To miejsce odmieniło moje zycie
Viola Viola Viola: 
Katarzyna Pakos: 
Edyta Szulik: Moje ukochane Georgioupolis
Magdalena Mk: Piękne miejsca w około jezioro słodkowodne i żółwie... Plaże piaszczyste..w drodzę na jeziorko piękne widoki....
Teresa Malada: Jeszcze tam wrócę.kocham to miasteczko
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt