Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Radykalny wybór Greków

Pasok i NDPo przeliczeniu prawie wszystkich głosów podział miejsc w greckim parlamencie przedstawia się następująco: Nowa Demokracja - 108 deputowanych (18,85%), Koalicja Radykalnej Lewicy (SYRIZA) - 52 deputowanych (16,78%), PASOK - 41 deputowanych (13,18), Niezależni Grecy - 41 deputowanych (10,6%), Komunistyczna Partia Grecji - 26 posłów (8,48%), Golden Dawn - 21 miejsc (6,97%), Lewica Demokratyczna - 21 deputowanych (6,1%). Rynek nie zareagował dobrze na wyniki wczorajszych wyborów parlamentarnych w Grecji. Na poniedziałkowym otwarciu notowania giełdy w Atenach spadły aż o 7,7 proc.


Drastyczna porażka Nowej Demokracji i PASOK, stawia pod znakiem zapytania realizację dotychczas zatwierdzonego programu ratunkowego uzgodnionego z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Łączne poparcie dla PASOK i ND spadło z poziomu 79 procent w wyborach z 2009 roku do około 32 procent. W chwili obecnej rząd koalicyjny opierający się na tych dwóch ugrupowaniach nie może liczyć na większość miejsc w izbie deputowanych.

Najbliższe trzy dni pokażą, czy Antoni Samaras utworzy nowy koalicyjny rząd, który będzie popierany przez większość parlamentarną. Oprócz PASOK będzie on musiał pozyskać poparcie jeszcze jednego ugrupowania. Analitycy wskazują, że najbardziej oczywistym trzecim koalicjantem jest proeuropejska Lewica Demokratyczna. Jednak Fortis Kouvelis podczas niedzielnego wieczoru wyborczego zdecydowanie wykluczył taki scenariusz. Jak widać utworzenie nowego rządu nie będzie łatwe. Jeśli Samarasowi się nie uda, prezydent Grecji przekażę inicjatywę w ręce Tsiprasa Alexisa lidera Koalicji Radykalnej Lewicy (Syriza). W przypadku gdyby i temu politykowi nie udało się zbudować większościowej koalicji, inicjatywa tworzenia rządu będzie przekazywana kolejnym ugrupowaniom politycznym.

W ostateczności, gdyby żadnej z partii nie udało się utworzyć rządu, inicjatywa będzie należała do prezydenta Karlosa Papouliasa, który z pomocą wszystkich przywódców partyjnych będzie próbował utworzyć rząd jedności narodowej. Jeśli nie uda się również zbudować takiej koalicji to w takim przypadku zostaną rozpisane nowe wybory parlamentarne.

Piotrek,  data_2012-05-07 19:34:47 2012-05-07 19:34:47
Średnia: 4
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Ola Kira: Czekamy na informacje o finale.
CRETE - Kreta: Grecja zdobywa brąz pokonując Mołdawię 2:1. Bramka rozstrzygająca o wygranej wpadła pod koniec 2 minuty doliczonego czasu!
Anne Passera: Falasarna et la plage de Zorba en Akrotiri
Ana Oszk: Elafonisi.. To moja plaza ever
Ana Oszk: Najpiękniejsze
CRETE - Kreta: Po dosyć nerwowym meczu Polacy wygrali z Bułgarami i tym samym pokonują kolejny szczebel drabinki do finału. Jutro o 18.45 przed nimi mecz z Meksykiem :)
CRETE - Kreta: Jeszcze chwilkę i początek :)
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt