Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Wodospad Ambas

Tegoroczna mokra zima powoduje, że wiele spośród okresowych rzek znajdujących się na Krecie znów wypełniło się wodą. Niektóre z nich spływając z górskich rejonów wyspy tworzą niesamowite kaskady oraz wodospady. Jednym z bardziej imponujących jest ten znajdujących się w wąwozie Ambas (Αμπάς) położonym na południu Krety. Spływająca w tym miejscu woda dociera do stromej skalnej ściany, na której tworzy przeszło 145 metrowy wodospad. Właśnie on stał się tematem jednego z ostatnich filmów Nikosa Sarantosa. Zapraszamy do oglądania :)

Gosia i Piotrek,  data_2019-02-11 18:44:26 2019-02-11 18:44:26
Średnia: 4
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2019-02-11 20:57:55

My byliśmy tam dwukrotnie i wody nie było - ciekawe do kiedy wytrzyma - latem raczej nie będzie śladu wody

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-02-12 09:09:05

Nie sądzę żeby woda utrzymała się tam aż do lata. Pewnie z końcem wiosny strumień będzie mieć znacznie mniejszy przepływ. Na pewno jednak sytuacja poprawi się w wielu innych miejscach. W zeszłym roku np. w wodospadzie Mylonas zupełnie nie było wody. Kiedy poszliśmy tam na przełomie lipca i sierpnia na skalnych ścianach pozostały jedynie ususzone resztki mchu.

 gość}
gość PiotrWie
2019-02-12 11:02:13

Filmy z Sarakino tez pokazywały brak wody - po tegorocznej zimie chyba znowu będzie.

PS. Byliście w Tris Ekklisies? W 2017 wyasfaltowali zjazd od od Paranimfi, naprawdę warto tam się wybrać zanim zacznie sie zjeżdżać więcej ludzi- są trzy bardzo fajne plaże i kilka maleńkich w okolicy.

 gość}
gość PiotrWie
2019-02-13 11:21:54

Dobrze że przypomniałeś mi o wodospadzie Mylonas - jak pojedziemy 19 kwietnia to pewnie tego z filmu w wąwozie Abe już nie będzie, ale do Myonas chyba warto będzie się wybrać. Planujemy tez Sarakino - ale po takiej zimie może okazać się nie do przejścia dla nas z powodu zbyt wartkiego nurtu - tam się idzie pod prąd wody

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-02-13 11:30:20

Piotr w Tris Ekklisies nie byliśmy. Ogólnie Asterousia to nie jest rejon zbyt dobrze poznany przez nas. Mamy tu sporo czarnych dziur na mapie Krety. Na pewno kiedyś się tam wybierzemy, ale na pewno nie w tym roku. Ogólnie zastanawiamy się, czy w te wakacje uda nam się dotrzeć na Kretę. Ja już trochę pogodziłem się z tą myślą ;)

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156017279412551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : No jak zjesz je sama w całości i od razu to z pewnością będą to tysiące kalorii. :P Jeśli szukasz dietetycznego przepisu na ciasto to jednak nie w kuchni greckiej. Zresztą polskie ciasta robione na bazie całej kostki masła też mają mnóstwo kalorii. Wszak kaloryczność tłuszczy jest zbliżona.
Gosia | crete.pl : Np. Parmezan, Grana Padano.
Marlena Bogucka: Falassarna
Monika Olszówka: Balos
Ola Kira: Ja od tego roku zakochana w Chrissi ❤ raj
Joanna Gumienna- Zalewska: Elafonisi
Maria Dziekan: Wczoraj pojechaliśmy na Balos. Ponieważ mamy średnią kondycję (i lenia) obejrzeliśmy Balos z góry i udaliśmy się na Falasarnę na plażowanie. To niezły pomysł dla starszych albo słabszych.
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt