Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Nawet ponad metr śniegu w górach na Krecie

Pod koniec września 2017 roku w górach na Krecie zainstalowane zostały dwie stacje meteorologiczne, których jednym z zadań jest badanie grubości pokrywy śnieżnej. Jedna z nich zamontowana została na wysokości 1400 m n.p.m. w okolicach płaskowyżu Nida. Druga ze stacji umiejscowiona jest w górach Białych tuż przy schronisku Kallergi, które położone jest na wysokości 1650 m. Obecnie dzięki tym stacjom możliwe jest dokładne określenie grubości pokrywy śnieżnej w górach na Krecie.

Śnieg na Krecie

Według informacji przekazanych przez greckie służby meteorologiczne w sobotę w Górach Białych zarejestrowana została pokrywa śnieżna wynosząca blisko 1 metr, natomiast w rejonie Nidy ilość śniegu szacowana jest na około 70 cm. Meteorolodzy podkreślają, że wartości te są z pewnością większe dla górskich rejonów znajdujących się powyżej stacji pomiarowych.

Mapa śniegu na Krecie

Na poniższej grafice możecie również zobaczyć, w których rejonach Krety widoczna jest pokrywa śnieżna. Mapa ta została opracowana na podstawie zdjęć satelitarnych, które jednak nie uwzględniają ilości śniegu.

Na koniec warto wspomnieć, że oba miejsca to dwie najdalej wysunięte na południe europejskie stacje pomiarowe, w których badana jest grubość pokrywy śnieżnej.

Piotrek,  data_2019-01-21 18:53:18 2019-01-21 18:53:18
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2019-01-22 09:34:19

No to nieźle - zobaczymy co będzie do wiosny. Pamiętasz zaspę przy drodze do obserwatorium astronomicznego sprzed dwóch lat?

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-01-22 10:14:53

Skinakas

Tak, tak oczywiście, że pamiętam. Jest szansa, że w tym roku będzie podobna ilość śniegu. Oczywiście nie ma pewności co do pogody, ale na razie zgodnie z Twoim cyklem zapowiada się na śnieżną zimę. A zaspa o której pisałeś była widoczna na filmie w tym newsie:
http://www.crete.pl/news_1345_Pozostalosci_zimy_na_Skinakas.html

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155969824192551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Marco Sgeheim: Is schon gebucht
Jasmin Faes: Marco Sgeheim
Piotrek | www.crete.pl : Ja napiszę trochę przewrotnie, wszyscy mamy rację i wszyscy się mylimy. W świecie zero-jedynkowym gdzie każdy obywatel i każdy podmiot gospodarczy przestrzegałby prawo, dowolne z rozwiązań byłoby dobre. Zarówno to oparte na regulacjach prawnych jak i na narzutach podatkowych nałożonych na tanie oleje. Niestety nie żyjemy w świecie idealnym (a może raczej na szczęście). Ludzie są tylko ludźmi. (...)
gość PiotrWie: Ale jedynym skutecznym sposobem na to jest niestety podatek od tanich olei - żeby były drogie. Wszystko inne - apele, nakazy - nie sprawdziło się w żadnym kraju więc i w Grecji się nie sprawdzi.
Gosia | crete.pl : Piotrze, chyba przesadzasz :D Nie chodzi o przymus picia oliwy przez każdego turystę tylko o to by kucharze używali rodzimego produktu zamiast innych tanich olejów. Moim zdaniem ma to sens.
gość PiotrWie: Kolejny pomysł kogoś kto myśli że wszystko da się rozwiązać metodami administracyjnymi - nie chce nam się namówić turystów do spożywania oliwy więc ich lepiej zmuśmy. Następnym krokiem będzie wymaganie zaświadczeń lekarskich o uczuleniu na oliwę - bo inaczej niespożywający jej zapłacą karę. To najlepsza metoda by obrzydzić turystom oliwę i Kret ę. (...)
Bartek Wozek: Znaczy przeludnienia to nie rozwiąże ale z pewnością wspomoże budżet. Ludzie bedąparkowac na drodze dojazdowej , pewnie dojdzie do jakiś wypadków.
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt