Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Nawet ponad metr śniegu w górach na Krecie

Pod koniec września 2017 roku w górach na Krecie zainstalowane zostały dwie stacje meteorologiczne, których jednym z zadań jest badanie grubości pokrywy śnieżnej. Jedna z nich zamontowana została na wysokości 1400 m n.p.m. w okolicach płaskowyżu Nida. Druga ze stacji umiejscowiona jest w górach Białych tuż przy schronisku Kallergi, które położone jest na wysokości 1650 m. Obecnie dzięki tym stacjom możliwe jest dokładne określenie grubości pokrywy śnieżnej w górach na Krecie.

Śnieg na Krecie

Według informacji przekazanych przez greckie służby meteorologiczne w sobotę w Górach Białych zarejestrowana została pokrywa śnieżna wynosząca blisko 1 metr, natomiast w rejonie Nidy ilość śniegu szacowana jest na około 70 cm. Meteorolodzy podkreślają, że wartości te są z pewnością większe dla górskich rejonów znajdujących się powyżej stacji pomiarowych.

Mapa śniegu na Krecie

Na poniższej grafice możecie również zobaczyć, w których rejonach Krety widoczna jest pokrywa śnieżna. Mapa ta została opracowana na podstawie zdjęć satelitarnych, które jednak nie uwzględniają ilości śniegu.

Na koniec warto wspomnieć, że oba miejsca to dwie najdalej wysunięte na południe europejskie stacje pomiarowe, w których badana jest grubość pokrywy śnieżnej.

Piotrek,  data_2019-01-21 18:53:18 2019-01-21 18:53:18
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2019-01-22 09:34:19

No to nieźle - zobaczymy co będzie do wiosny. Pamiętasz zaspę przy drodze do obserwatorium astronomicznego sprzed dwóch lat?

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2019-01-22 10:14:53

Skinakas

Tak, tak oczywiście, że pamiętam. Jest szansa, że w tym roku będzie podobna ilość śniegu. Oczywiście nie ma pewności co do pogody, ale na razie zgodnie z Twoim cyklem zapowiada się na śnieżną zimę. A zaspa o której pisałeś była widoczna na filmie w tym newsie:
http://www.crete.pl/news_1345_Pozostalosci_zimy_na_Skinakas.html

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155969824192551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Syla Sylaba: Piękna moja Kreta....właśnie teraz miałam tam być
Aneta Kotowicz: Cudowne miejsce....
gość PiotrWie: Może tez tak być że wielu nie chodzących po szlakach mieszkańców Krety uważa że E4 to nazwa kazdego szlaku pieszego a nie tego konkretnego - w związku z tym autor mógł mieć na myśli jakiekolwiek szlaki turystyczne.
Piotrek | www.crete.pl : Niestety nie było to uszczegółowione w artykule, ale domyślam się, że może chodzi o część odcinków o których Ty piszesz. Niestety ciężko znaleźć jakieś sensowne informacje jak wygląda przebieg granic regionu Messary. (...)
gość PiotrWie: Piotrze czy mógłbyś konkretniej napisac o który odcinek E4 chodzi? Region Messary jest położony na południe od gór Idajskich więc tradycyjny przebieg E4 tam nie przebiega - przychodzi z północnego - wschodu w góry idajskie, idzie przez Las Rouvas na Nidę , dalej na szczyt Psiloritisa i schodzi do Fourfouras i dalej idzie Doliną Amari do Spili.
Marzena Gwiździel: Piękne miejsce ,polecam!
Sylwia Świetlik: Jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widziałam. To były Pierwsze wakacje mojej córeczki...miała niespełna roczek. Przemiło wspominam. I te widoki ❤️
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt