Booking.com

Nowy rekord ruchu pasażerskiego na greckich lotniskach

data_2018-12-16 19:54:54 2018-12-16 19:54:54

W ostatni czwartek Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego (Hellenic Civil Aviation Authority - HCAA) opublikował najnowsze statystyki ruchu pasażerskiego realizowanego na tamtejszych lotniskach. Dane ujęte w tym zestawieniu obejmują okres od stycznia do końca listopada 2018 roku. Według informacji przekazanych przez HCAA Grecja wciąż cieszy się rosnącą popularnością. W tym roku na przestrzeni 11 miesięcy liczba pasażerów obsługiwanych na greckich lotniskach wzrosła o ponad 10% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Pasażerowie wychodzący z samolotu

Jest to równoznaczne z tym, że greckie lotniska przebiły ubiegłoroczny rekordowy ruch pasażerski. Od stycznia do listopada br. liczba pasażerów zwiększyła się o 5,6 mln i w okresie tym sięgnęła łącznej wartości 61,3 mln pasażerów. Warto odnotować w tym miejscu, że w większości były to osoby korzystające z połączeń międzynarodowych, które stanowią około 62% wszystkich lotów realizowanych na greckich lotniskach.

HCAA podała również szczegółowe statystyki ruchu w listopadzie. Ilość pasażerów obsługiwanych na przestrzeni tego miesiąca była większa o niespełna 14% w stosunku do ubiegłego roku. Lokalne władze szczególnie cieszy zwiększająca się liczba zagranicznych pasażerów, która wzrosła o ponad 17% i łącznie wyniosła 640 tys. osób. Po części jest to zasługa prac wykonanych w kierunku wydłużenia sezonu turystycznego.

Pasażerowie na Rodos

W listopadzie najbardziej ruchliwymi lotniskami były Ateny, Saloniki, Heraklion, Rodos oraz Chania. Obsłużyły one odpowiednio wg kolejności: 1,6 mln pasażerów, 428 tys. pasażerów, 167 tys. pasażerów, 67 tys. oraz 59 tys. pasażerów.

Na koniec warto dodać, że lotnisko w Sitii kolejny raz znalazło się w grupie lotnisko, które w tym roku wykazują największe wzrosty ruchu pasażerskiego. W okresie od stycznia do listopada z lotniska tego skorzystało przeszło 60 tys. podróżnych. Oznacza to, że na przestrzeni 11 miesięcy tego roku ruch pasażerski podwoił się w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Gosia i Piotrek,  data_2018-12-16 19:54:54 2018-12-16 19:54:54
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Gisele Sisco Criscuolo
2018-12-18 07:51:46

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155894741032551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie  Jeździliśmy na Kretę od 2008r, bywały lata że byliśmy w kilku kawałkach w sumie czterdzieści kilka dni ( samoloty z Wrocławia latały w piątek wieczorem tak że można było polecieć po pracy, powrotem był w poniedziałek w nocy więc za 11 dni urlopu można było być 17 dni, jak się zaplanowało z  jakimś świętem to można było być 2 x 17 dni i raz 10 dni) i z roku na rok było coraz więcej ludzi - nie tylko na plażach ale ... (...)
 Czy wyspa jest w stanie pomieścić 15 mln turystów, zapewne tak. Pytanie moje: skąd będzie woda?! Jak już brakuje, tama na Aposelemis sucha, gdzie ścieki popłyną, gdzie będą składowane śmieci??? Smutne, że wyspa zamienia się na globalną destynację.. rozumiem, że pieniądze są ważne ale żeby dewastować naturalne tereny np.triopetra, plakias etc... przykro
 Dwa lata temu mnie zaatakowały trzy po zejściu z wawozu Chochlakies. Jedna ugryzła mnie w kostke. Byly bardzo agresywne. Otoczyly mnie i szarżowaly
 
 Można próbować zrozumieć ludzi, którzy z tego żyją. Można też puścić ludzi na żywioł i nie zajmować się takimi głupotami, jak ofiary śmiertelne. Samaria nie jest szlakiem w 100% bezpiecznym (który szlak jest), to głęboki wąwóz, narażony na erozyjne osunięcia skał. Poza ty, to jest region aktywny sejsmicznie i dość kapryśny pogodowo. Myślę, że tu nie ma miejsca na ustępstwa. (...)
gość PiotrWie  Dziś po raz pierwszy ( a jeździmy dużo od 2008 roku i dużo chodzimy po szlakach) widzieliśmy w Grecji ekipę przygotowującą szlak do sezonu. Nie była to co prawda zbyt duża ekipa - dwie osoby z motyką, sekatorem i niewielką piłą ręczną - ale zawsze coś - na wyspach Kanaryjskich ekipa to pierwszy z kosą spalinową a zanim kilka osób zmiatających resztki na bok. (...)
 Miejsce 14 Ladotyri z Mytilene oddam za bezcen ;)
CRETE Copyright © 2009-26 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera