Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Polowanie na duchy

IKA - logotypNarastające problemy ekonomiczne państwa greckiego to nie tylko wynik nadmiernych przywilejów niektórych grup pracowniczych, wysokich wydatków, czy też niskiej ściągalności różnego rodzaju podatków. Na obecny stan finansów ma również wpływ ogólny bałagan i brak należytego nadzoru nad państwowymi instytucjami. Dobrym przykładem takiego "greckiego" bałaganu jest IKA, czyli odpowiednik tamtejszego ZUS-u, którego obecny dyrektor Robertos Spyropoulos przyznał, że w ciągu ostatnich 15-20 lat jego urząd wypłacił od 2 do 3 mld € nienależnych świadczeń emerytalnych. Na tę gigantyczną kwotę w głównej mierze składają się emerytury "pobierane" przez zmarłe osoby.

Inwentaryzacja przeprowadzona w ostatnim czasie ujawniła około 14 tysięcy zmarłych osób, które w dalszym ciągu otrzymywały emerytury. Każdego roku instytucja traciła z tego powodu około 150 mln €. W większości przypadków pieniądze te były przywłaszczane przez krewnych. Pan Robertos Spyropoulos zaznaczył jednak, że są również przypadki, gdzie regularnie spływająca emerytura nigdy nie została przez nikogo wypłacona, a pieniądze do dnia dzisiejszego znajdują się na koncie bankowym zmarłej osoby. Dyrektor IKA zapowiedział, że niezależnie od tego gdzie obecnie znajdują się wypłacone świadczenia, pieniądze te będą musiały być zwrócone do instytucji.

W dalszym uszczelnianiu wypłat realizowanych w ramach systemu emerytalnego ma pomóc tworzony obecnie Narodowy Rejestr Emerytów. W ramach nowych regulacji prawnych urzędy gminne zostały zobligowane do udzielenia natychmiastowej informacji na temat zmarłego emeryta wszystkim właściwym instytucjom. Robertos Spyropoulos zapowiedział, że renciści to kolejna grupa, której będzie się wnikliwie przyglądać. Grecja ma jeden z najwyższych wskaźników osób pobierających emerytury medyczne.

Piotrek,  data_2012-03-08 10:28:51 2012-03-08 10:28:51
Średnia: 5
Liczba ocen: 3
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 3
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Krzysztof Klamann: Grecy kochają palić, musiało boleć. Ale faktycznie jarają wszedzie I niepalacym trochę tam ciężko.
Mariola Dudzinska: W końcu coś się dzieje zakaz palenia
Anne Passera: Belle chapelle bien placée il faut la mériter pour y arriver
Joanna Tissaoui: To miejsce odmieniło moje zycie
Viola Viola Viola: 
Katarzyna Pakos: 
Edyta Szulik: Moje ukochane Georgioupolis
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt