Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Kontrole sposobu serwowania oliwy w Chanii

Wraz z początkiem tego roku w Grecji w życie weszły przepisy zaostrzające sposób serwowania oliwy w greckich tawernach i restauracjach. Wedle tych wytycznych powinna być ona podawana w oryginalnie zapakowanych jednorazowych pojemnikach. W ostatnim czasie w Chanii były prowadzone kontrole mające na celu sprawdzenie jak właściciele lokali respektowali te przepisy. W dużym stopniu potwierdziły one nasze wakacyjne spostrzeżenia. Tylko niektóre spośród kontrolowanych firm spełniały normy zgodne z najnowszym prawem.

Oliwa w jednorazowym opakowaniu

Wedle słów zastępcy burmistrza Chanii, Eftichi Kontaxaki (Ευτύχη Κονταξάκη) do tej pory na przedsiębiorców nie nakładano żadnych kar. Kontrolerzy skupiali się głównie na informowaniu o obowiązujących przepisach oraz dawali właścicielom tawern zalecenia, w jaki sposób mogą się do nich dostosować. Burmistrz podkreślił jednak, że ponowne kontrole potwierdziły, że większości przypadków działania te nie zachęciły właścicieli lokali do przestrzegania przepisów.

W najbliższym czasie planowane jest przejście do drugiej fazy kontroli, kiedy urzędnicy odpowiedzialni za sprawdzanie sposobu serwowania oliwy będą nakładać na właścicieli tawern kary pieniężne.

No cóż naszym zdaniem, jedynym efektem tak drastycznych działań będzie to, że podobnie jak w innych wielu tawernach oliwa przestanie być serwowana gościom. Właśnie taki sposób respektowania przepisów obserwowaliśmy w tym roku w wielu tawernach znajdujących się w bardziej turystycznych miejscach, które szczególnie narażone są na wizyty kontrolerów.

 

Piotrek,  data_2018-10-11 19:42:17 2018-10-11 19:42:17
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Marta Wójcik
Marta Wójcik
2018-10-11 18:02:14

z czego wynika ten przepis? czy to nie więcej śmieci i plastiku na który ostatnio jest taka nagonka?!

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-10-11 18:05:48

Główną przyczyną zmiany przepisów było to że często w wielorazowych i brudnych pojemnikach była podawana stara oliwa. Nowe przepisy miały więc teoretycznie chronić klientów tawern.

1
 Marta Wójcik
Marta Wójcik
2018-10-11 18:08:43

też tak pomyślałam ale nie byłam pewna, kurcze pewnie będzie jak piszecie że oliwa przestanie być serwowana, lub będzie ona po prostu płatna i droga, szkoda

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-10-11 18:10:44

Marta, już tak jest w wielu miejscach w których byliśmy w tym roku. Po prostu nie podają oliwy. Nasi czytelnicy pisali też że w niektórych miejscach za oliwę trzeba było płacić.

 Marta Wójcik
Marta Wójcik
2018-10-11 18:17:20

:/

 Marcin Nowak
Marcin Nowak
2018-10-12 05:22:56

Lepiej dopłacić niż spożywać przeterminowaną.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155752955372551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com Click and Boat

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Basia Gajda Matczak: Retsina Gold - moja ulubiona :)
Katarzyna Ślusarczyk: Piję zawsze przez cały pobyt
gość PiotrWie: A konkretnie skąd - bo na Krecie 200 km to może być 3,5 godziny a może być i 5. Jeśli wyobrażasz sobie Nową Drogę Narodową jako autostradę lub drogę szybkiego ruchu to niestety jesteś w dużym błędzie. W takiej sytuacji najlepiej wykupić wycieczkę w tamtejszym biurze podróży - oczywiście jak potrafisz spać w autobusie - lub pojechać dzień wcześniej na Omalos, tam przenocować i rano iść do wąwozu. (...)
Agnieszka Buczkowska: Sprite
Krzysztofa Buczkowska: Najlepsza jest pić z spritem
Dorota Wyrąbkiewicz: Kocham Grecję i uwielbiam retsinę
Maryla Paturalska: bardzo lubię retsinę!
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt