Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Festiwal bananów na Krecie

W dniach 10-11 sierpnia na południu Krety w miejscowości Arvi (Άρβη) odbędzie festiwal, którego tematem przewodnim będą banany. Jest to już druga edycja tej bardzo nietypowej imprezy. Jej lokalizacja nie jest przypadkowa, gdyż rejon miejscowości Arvi pod względem uprawy bananów na Krecie to jeden z pionierskich obszarów

Banan

W dniach 10-11 sierpnia na południu Krety w miejscowości Arvi (Άρβη) odbędzie festiwal, którego tematem przewodnim będą banany. Jest to już druga edycja tej bardzo nietypowej imprezy. Jej lokalizacja nie jest przypadkowa, gdyż rejon miejscowości Arvi pod względem uprawy bananów na Krecie to jeden z pionierskich obszarów.

W programie tej imprezy przewidziane są wydarzenia skierowane bezpośrednio do plantatorów, ale również i do szerszej publiczności. Osoby, które przybędą w piątek 10 sierpnia do Avri będą mogły obejrzeć spektakl teatru lalek pt. "Banan Południa". Tego samego dnia wieczorem o godzinie 20.30 rozpocznie się wieczór kreteński, którego część artystyczna będzie prowadzone przez Dimitrisa Zografakisa.

W sobotę 11 o godzinie 20 rozpocznie się wieczór ludowy. W czasie obu dni festiwalu goście odwiedzający tę imprezę będą mogli liczyć na możliwość spróbowania różnego rodzaju produktów sporządzonych z bananów. Warto wspomnieć choćby o różnego rodzaju przekąskach, słodkościach czy też likierach sporządzanych z tych owoców. Oczywiście na miejscu nie zabraknie również możliwości degustacji samych bananów uprawianych na Krecie.

Gosia i Piotrek,  data_2018-08-09 18:00:08 2018-08-09 18:00:08
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com Click and Boat

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Basia Gajda Matczak: Retsina Gold - moja ulubiona :)
Katarzyna Ślusarczyk: Piję zawsze przez cały pobyt
gość PiotrWie: A konkretnie skąd - bo na Krecie 200 km to może być 3,5 godziny a może być i 5. Jeśli wyobrażasz sobie Nową Drogę Narodową jako autostradę lub drogę szybkiego ruchu to niestety jesteś w dużym błędzie. W takiej sytuacji najlepiej wykupić wycieczkę w tamtejszym biurze podróży - oczywiście jak potrafisz spać w autobusie - lub pojechać dzień wcześniej na Omalos, tam przenocować i rano iść do wąwozu. (...)
Agnieszka Buczkowska: Sprite
Krzysztofa Buczkowska: Najlepsza jest pić z spritem
Dorota Wyrąbkiewicz: Kocham Grecję i uwielbiam retsinę
Maryla Paturalska: bardzo lubię retsinę!
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt