Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Woda mineralna za Spili

Będąc na Krecie na pewno zwróciliście uwagę na to, że dostępne w sklepach wody mineralne, powiązane są zazwyczaj z konkretnymi rejonami lub miejscami na Krecie. Warto choćby wspomnieć o tak rozpoznawalnych markach jak woda Samaria, Zaros, Rouvas czy też Sitiako. W najbliższych latach do grona tych producentów będzie chciała dołączyć również miejscowość Spili, której władze na ostatnim walnym zgromadzeniu mieszkańców podjęły uchwałę o budowie rozlewni wody mineralnej.

Spili

Wedle wstępnych założeń gmina nie będzie bezpośrednim udziałowcem nowopowstałego przedsiębiorstwa. Wedle informacji przekazanej przez pana Tatarakisa, burmistrza Spili, wartość tej inwestycji szacowana jest na około 2 mln €. Kwota ta w całości miałaby być wyłożona przez inwestora zainteresowanego realizacją tego projektu. W chwili obecnej tylko jeden przedsiębiorca zadeklarował chęć jego realizacji. Władze gminy przypuszczają jednak, że po oficjalnym ogłoszeniu tych planów więcej podmiotów wyrazi chęć przystąpienia do ich realizacji.

Nowa marka wody będzie miała nazwę handlową wyraźnie nawiązującą do jej pochodzenia. Elementy graficzne znajdującej się na etykiecie umieszczanej na butelce mają również nawiązywać do charakterystycznej fontanny z głowami lwów weneckich.

Spili - fontanna

W uchwale przegłosowanej przez władze gminy znalazły się również zapisy, które w przyszłości powinny zagwarantować korzyści dla całej społeczności wynikające z obecności tej rozlewni wody. Jednym z ważniejszych jest rekrutacja większości personelu (poza personelem naukowym) spośród mieszkańców gminy. W uchwale znalazł się również zapis, że w okresach niedoborów lub przerw dostawy wody w gminie Spili woda mineralna produkowana przez tę rozlewnie będzie dystrybuowana nieodpłatnie wśród mieszkańców.

Gosia i Piotrek,  data_2018-08-06 19:25:01 2018-08-06 19:25:01
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Patrycja Czechowicz
Patrycja Czechowicz
2018-08-06 18:55:02

Bylam ostatnio w Spili wieczorowa pora! Mozna sie w tej miejscowosci zakochac! :) <3

2
 Grzegorz Z Gór
Grzegorz Z Gór
2018-08-07 07:07:45

Potwierdzam, Spili jest cudne

1
 Hania Bania
Hania Bania
2018-08-08 17:49:16

Pięknie tam i super sklep z naturalnymi kosmetykami .

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155592458047551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe
CRETE Copyright © 2009-18 Linki | Kontakt