Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Remont twierdzy we Frangokastello

Twierdza znajdująca się we Frangokastello to jeden z bardziej charakterystycznych i zarazem rozpoznawalnych zabytków znajdujących się w tym regionie Krety. Szczególne wrażenie budowla ta robi kiedy oglądana jest od strony tamtejszej plaży. Jeśli jednak zwiedzaliście tę twierdzę w środku to z pewnością mogliście odczuć pewien zawód. Jej wnętrze składa się z kilku pozostałości dawnych zabudowań, a jedyną atrakcją jest możliwość wspięcia się na jedną z narożnych wież. Wszystko jednak wskazuje na to, że w przyszłości może się to diametralnie zmienić.

Frangokastello

W dniu wczorajszym burmistrz Sfakii wraz z zastępcą gubernatora regionu Kreta podpisali dokumenty potwierdzające wpisanie projektu rewitalizacji twierdzy Frangokastello do programu operacyjnego „Kreta 2014-2020”. Dzięki tej decyzji władze regionu będą mogły sięgnąć po dofinasowanie z środków UE zawartych w ramach funduszu spójności.

Koszt realizacji pierwszej fazy tego projektu ma wynieść blisko 1 mln €. W ramach wykonanych prac przewidywane jest polepszenie infrastruktury zewnętrznej (w tym również toalet), przywrócenie oryginalnej funkcjonalności oraz wyglądu wszystkich narożnych wież, odbudowa południowych zabudowań dawnych koszar wojskowych. W planach projektu zapisany jest również gruntowny remont zewnętrznych murów, których obecny stan ze względu na liczne pęknięcia budzi duże wątpliwości.

Frangokastello

Druga faza tego projektu przewiduje wykonanie dalszych prac rewitalizacyjnych. Wedle wstępnych planów przygotowanych przez pracowników Politechniki Kreteńskiej oraz służby archeologicznej, koszt realizacji kolejnego etapu prac może wynieść około 3 mln €. I chociaż na razie przedstawiciele regionalnych władz bardzo ostrożnie wypowiadają się o możliwościach jego realizacji to jednak z pewnością będzie takie dążenie. Wedle ich zapowiedzi całkowicie wyremontowana twierdza ma się stać ważnym ośrodkiem kulturalnym oraz wystawienniczym, w którym prezentowana będzie historia tego miejsca oraz regionu. Z pewnością podniosłoby to również rangę tego miejsca jako atrakcji turystycznej.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z bardzo ciekawą historią twierdzy we Frangoastello to zapraszamy Was do zapoznania się z naszym opisem tego miejsca: Frangokastello - zamek ludzi rosy

Piotrek,  data_2018-07-12 19:52:38 2018-07-12 19:52:38
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155530474552551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Mikołaj Kiełpikowski: Jeszcze trochę i każdy turysta przylatujący do Grecji będzie musiał okazać się ujemnym testem na obecność koronawirusa
gość Kostas Chania: 4 lipca leciałem pierwszym lotem z Chanii do Krakowa. Na lotnisku w Chanii pusto, maski nosi obsługa lotniska, Policja itd. Pasażerowie tylko Ci którzy chcą. Nikt tego nie sprawdza, nikt nie chodzi i nie kontroluje. Luz, spokój, cisza. W samolocie około 10 pasażerów. Cała podróż w pasach. Kto chce skorzystać z toalety musi najpierw wezwać stewardessę, która poprowadzi taką osobę do toalety. Serwis funkcjonował normalnie. (...)
Agnieszka Jankowska: A jest gdzieś informacja ile testów robi się w Grecji dziennie?
Sławomir Zbrowski: Dzień dobry, Czy ktoś może podać oficjalne źródło informacji na temat kwarantanny dla sąsiadów pasażera samolotu z pozytywnym wynikiem testu?
gość Magda: Bilety na 26.07 mam od stycznia. Cały czas chciałam jechać . Ale ta akcja testowa mnie odstrasza. Rezygnujemy. Jadę na urlop, aby odpocząć. Jak sobie wyobrażę problemy przy dodatnim wyniku testu, to odechciewa mi się ryzykować . Bardzo mi żal.
Jarek Koziolek: Polecam stronę KEEP TALKING GREECE
Aska Mazur: Super
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera