Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Rethymno - degustacja kreteńskiego wina pod gwiazdami

Już w najbliższą sobotę 30 czerwca w Rethymno odbędzie się imponująca impreza winiarska. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane na terenie Fortezzy, czyli jednego z najważniejszych zabytków w Rethymno. Podczas jej trwania będzie można testować różne gatunki wina dosłownie pod gwiazdami.

Wino z Krety

W ten wyjątkowy wieczór 23 winiarnie z całej wyspy, członkowie stowarzyszenia “Wines of Crete” zaprezentują najbardziej oryginalne i niezwykłe wina jakie udało się im wyprodukować. To świetna okazja do tego aby poznać bliżej greckie wina, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością w pozostałych krajach Europy. Wszyscy odwiedzający tę imprezę będą mieli okazję spróbować zarówno win białych, czerwonych jak i różowych. Będzie można wybierać zarówno spośród młodych, jak i starszych roczników.

Do wyboru będą wina pozyskane zarówno z dobrze znanych międzynarodowych szczepów winorośli, jak i z tych lokalnych, zupełnie nieznanych w innych częściach świata. Na imprezie nie zabraknie również win przygotowywanych z różnego rodzaju mieszanek winogron. Właśnie te ostatnie możemy Wam szczególnie polecić, gdyż potrafią one niejednokrotnie zaskoczyć swoim smakiem i aromatem nie tylko zwykłych konsumentów wina (do których się sami zaliczamy), ale i wytrawnych znawców tego trunku.

Rethymnon - Fortezza

Spotkanie w Fortezzy będzie także okazją do spotkania najważniejszych osób w branży winiarskiej. Z tej możliwości na pewno skorzystają inni profesjonaliści parający się wytwarzaniem “trunku bogów”. Degustacjom i spotkaniom będzie towarzyszyć muzyka na żywo oraz wystawa zdjęć wykonanych na terenie kreteńskich winnic.

Impreza ta jest współorganizowana przez gminę Rethymno oraz stowarzyszenie “Wines of Crete”, a jej celem jest także świętowanie nominacji miasta Rethymno jako “European Wine City for 2018”.

Jeśli zatem w najbliższą sobotę 30 czerwca będziecie w Rethymno to zachęcamy Was do wzięcia udziału w tej imprezie, tym bardziej, że nieczęsto można skosztować wina w tak niezwykłym otoczeniu. Impreza potrwa od 19.30 do 23.30. Koszt wejścia wynosi 5 €, przy czym w tej cenie goście otrzymają kieliszki do degustacji wina.

Gosia,  data_2018-06-25 20:01:53 2018-06-25 20:01:53
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Wines of Crete
Wines of Crete
2018-06-25 18:07:43

Thank you!!!

1
 Rethymno European Wine City
Rethymno European Wine City
2018-06-25 18:08:07

Thank you!

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155495023562551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Iwona Witek: Tak Sylwia zdecydowanie latem
Katerina Glownia: Adrianna Pawłowska to ten Dimitris? ;) w Grecji więcej śniegu niż tu :(
Sylwia Krzyś Kołodziej: Noooo ale my jednak wolimy Cretę...latem...
Roman Roman: Trzeba byc chamem zeby komus mowic co ma robić. Ich dom ich sprawa nie podoba sie to wybrac inny kierunek wakacji
Ewa Szumowska: W Polsce też tak powinno być bo trzeba być chamem żeby komuś dmuchać w twarz
Artur Nowak: To ich kraj i ich sprawa
Adaś Es: Mimo, że nie pale to jednak widząc pana z papierosem na stacji paliw wywierał na mojej twarzy uśmiech
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt