Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Nowe szybkie rejsy z Heraklionu

Szybkie połączenia promowe z Krety to jeden z popularniejszych sposobów na realizację jednodniowej wycieczki na Santorini. Jedną z firm zapewniającą obsługę tego typu rejsów jest armator Minoan Lines. W tym tygodniu firma ta rozszerzyła ofertę tego typu szybkich połączeń o kolejne greckie wyspy. Wydłużeniu ulega rejs na wyspę Santorini. Szybki prom wypływający rano o godzinie 9 z Heraklionu, poza wspomnianą wcześniej wyspą, zawinie również do portów na Io oraz Paros, a także Mykonos, gdzie zawróci w drogę powrotną.

Santorini Palace

Tego typu rejsy będą dostępne od poniedziałku do soboty. W niedzielę dostępny będzie tylko rejs na trasie Heraklion – Santorini i z powrotem. Koszt ekonomicznego biletu ze stolicy Krety do Mykonos wynosi obecnie około 85€. Opłata za podróż w klasie VIP jest nieco droższa i wynosi około 98€. Rezerwacja biletów możliwa jest bezpośrednio na stronie internetowej armatora: https://ebooking.minoan.gr/en/search-routes. Znajdziecie tam również więcej szczegółowych informacji.

Rejsy te będą realizowane szybkim promem Santorini Palace. Jest to jedna z najnowocześniejszych i zarazem jedna z najwygodniejszych tego typu jednostek w Europie. Prom ten może zabrać na pokład 100 samochodów osobowych oraz 1160 pasażerów, z których 104 może cieszyć się podróżą na komfortowych fotelach VIP. Prędkość rejsowa tej jednostki to aż 38 węzłów czyli ponad 70 km/h.

Harmonogram rejsu Heraklion – Mykonos:

Gosia i Piotrek,  data_2018-06-15 18:34:34 2018-06-15 18:34:34
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Ania Inglot
Ania Inglot
2018-06-15 21:46:59

Taniej dolecieć z Polski nawet z przesiadką. Ceny to żart :)

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155471006147551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Adam Wyspiański : Prosze o wyjaśnienie, kiedy dokładnie trzeba wypełnić formularz lokalizacyjny. Obecnie należy go przesłać co najmniej 24h przed wjazdem. Czy mogę go wypełnić i przesłać tydzień przed wjazdem? Z jakim wyprzedzeniem wypełnialiście i czy kod QR przychodzi na czas?? Pozdrawiam Wszystkich miłośników Krety, Tych, którzy są obecnie na Krecie i Tych, którzy niedługo będą...
Jacek Krzepkowski: A jak wygląda sprawa podania adresu hotelu jeśli w dniu przylotu wchodzę na czarterowany jacht
Blanka Jankowiak: W jaki sposób turysta dowiaduje się ze test jest ujemny lub dodatni ?
Małgorzata Jankowska: Ja miałam wykonany test na lotnisku. Pomoc osoby z kodem zaczynającym się od cyfry 1 mają testy. Ja taki miałam. Nie jest to jednak potwierdzona informacja.
Rafal Karpus: My przylecielismy na Krete 1 lipca co 3 osoba do testu
Mikołaj Kiełpikowski: Jeszcze trochę i każdy turysta przylatujący do Grecji będzie musiał okazać się ujemnym testem na obecność koronawirusa
gość Kostas Chania: 4 lipca leciałem pierwszym lotem z Chanii do Krakowa. Na lotnisku w Chanii pusto, maski nosi obsługa lotniska, Policja itd. Pasażerowie tylko Ci którzy chcą. Nikt tego nie sprawdza, nikt nie chodzi i nie kontroluje. Luz, spokój, cisza. W samolocie około 10 pasażerów. Cała podróż w pasach. Kto chce skorzystać z toalety musi najpierw wezwać stewardessę, która poprowadzi taką osobę do toalety. Serwis funkcjonował normalnie. (...)
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera