Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

NEN Nowe rejsy na południu Krety

Z braku wygodnej siatki dróg komunikacja w rejonie południowego wybrzeża Krety w dużym stopniu zdominowana jest przez żeglugę promową. Do tej pory na tym polu bezkonkurencyjne było przedsiębiorstwo Anendyk obsługujące wszystkie główne połączenia realizowane do portów znajdujących się pomiędzy miejscowościami Chora Sfakion a Paleochora. Od wczoraj sytuacja ta uległa jednak zmianie, gdyż 7 czerwca swoją działalność zainaugurował armator Ναυτική Εταιρεία Θαλάσσιων Μεταφορών Νότιας Κρήτης w skrócie nazywany ΝΕΝ Κρήτης.

NEN-Kritis

Na razie firma ta będzie operować wykorzystując jeden 33 metrowy statek Apollon K. zabierający na pokład do 260 pasażerów. Napędzany jest on dwoma silnikami diesla o łącznej mocy 742 KM, które pozwalają osiągnąć tej jednostce maksymalną szybkość 14 węzłów. Załogę stanowi 6 osób, które posiadają wieloletnie doświadczenie w obsłudze ruchu pasażerskiego.

Docelowo rejsy obsługiwane przez Apollon K. mają łączyć wszystkie porty począwszy od Chora Sfakion, a skończywszy na Paleochorze. Obecnie jednak połączenia realizowane przez NEN Κρήτης obejmą rejsy na następującej trasie: Chora Sfakion – Loutro – Agia Roumeli – Sougia. Szczegółowy harmonogram połączeń wraz z kosztem biletów znajdziecie na poniższej grafice.

NEN-Kritis

W chwili obecnej sprzedaż biletów będzie realizowana w czasie wejścia pasażerów na pokład. Docelowo ma się odbywać ona za pośrednictwem kiosków znajdujących się w Chora Sfakion, Loutro oraz w Agia Roumeli. W portach Sougia oraz Paleochora sprzedażą biletów będą zajmować się agencje turystyczne współpracujące z NEN Κρήτης.

Rozpoczęcie działalności nowego armatora to naszym zdaniem doskonała wiadomość dla turystów planujących wycieczki w tym rejonie Krety. Mamy również nadzieję na to, że przełamanie dotychczasowego monopolu Anendyk wpłynie również na większą konkurencję w obrębie kosztu biletów, a także jakości usług.

Piotrek,  data_2018-06-08 20:24:13 2018-06-08 20:24:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Anna Mielin
Anna Mielin
2018-06-08 18:46:19

Świetna wiadomość. Konkurencja może wpłynie na ceny :-)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-06-08 18:46:52

Na to liczymy :)

 Adam Martinakis
Adam Martinakis
2018-06-08 22:29:32

Nie istnieje taka szansa w Grecji

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-06-09 10:42:52

A jednak po porównaniu cenników Anendyka i NEN widać, że jest taniej na korzyść NEN. Pozostaje więc trzymać kciuki aby nowy operator rozwinął sieć połączeń także o Paleochorę.

 Marta Wójcik
Marta Wójcik
2018-06-08 20:07:24

Moze będą częstsze rejsy z wawozu Samari....

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155456411197551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com Click and Boat

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: My też od czasu gdy tanie linie lotnicze zaczęły latać z polski na południe przestawiliśmy się wyłącznie na wyjazdy indywidualne - jadę tam gdzie chcę i kiedy chcę. Po raz ostatni z biurem podróży - 2011 r.
Rafał Piotr Matysiak: Dokładnie. Kasa z turystyki zorganizowanej nie trafia do lokalsów a często wręcz nie zostaje w Grecji.
Kasia Judasz: I bardzo dobrze.
Roman Niewidz: Mnie to nie dziwi od lat latam tylko indywidualnie po co płacić pośrednikom z biura ? :)
Joanna Kalicińska-Klimek: Ku Gdańskowi
gość Beata: DO TEGO HOTELU WYBIERAMY SIĘ POD KONIEC KWIETNIA,PROSZĘ O DORADZENIE GDZIE MOŻEMY SIĘ UDAĆ ABY ZOBACZYĆ JAK NAJWIĘCEJ ZA PRZYSTĘPNĄ CENĘ
Andrzej Malik: A my wrzesień.
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt