Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Podsumowanie wielkanocnej akcji kreteńskiej drogowki

Niezbyt dobrze tegoroczne święta będzie wspominać część kierowców, którzy w okresie Wielkanocy przemieszczali się po kreteńskich drogach.  Do bilansu kosztu tegorocznej Paschy będą oni musieli doliczyć wysokość opłaty za mandaty, jakie otrzymali od tamtejszej policji. Warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju wykroczenia drogowe popełniane w Grecji mogą wiązać się z bardzo dużymi kosztami sięgającymi nawet kilkuset euro.

Podsumowanie wielkanocnej akcji kreteńskiej drogowki

Na przestrzeni czterech dni 198 policyjnych patroli przeprowadziło przeszło 3260 kontroli pojazdów, które w ponad 1/3 przypadków zakończyły się wystawieniem mandatu. Podobnie jak w Polsce najpopularniejszym naruszeniem kodeksu ruchu drogowego odnotowywanym w czasie tego typu policyjnych akcji jest przekroczenie dozwolonej prędkości. Łącznie w okresie Wielkanocy mandaty za to wykroczenie otrzymało 286 kierujących.

Drugim najpopularniejszym przewinieniem spotykanym przez policję na tamtejszych drogach była jazda bez kasku. W związku z tym wykroczeniem wystawione zostały 143 mandaty. Każdy kto był na Krecie z pewnością nie raz widział osoby, które nie dopełniały tego obowiązku. Jeśli jesteście miłośnikami jednośladów i macie zamiar w ten sposób poruszać się po Krecie to miejsce na uwadze, że jazda bez kasku wiąże się z mandatem w kwocie 350 € oraz utrata prawa jazdy na okres 10 dni.

Samochód na drodze

Na trzecim miejscu wśród odnotowanych przewinień znalazła się jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W okresie Wielkanocy kreteńska policja wystawiła łącznie blisko 100 tego typu mandatów. Obrazek kierowcy poruszającego się bez zapiętych pasów to dosyć częsty widok na tamtejszych drogach. My osobiście jednak zdecydowanie odradzamy naśladownictwo, gdyż mandat za to wykroczenie, podobnie jak w przypadku braku kasku, wynosi 350 € oraz powoduje utratę uprawnień do kierowania na okres 10 dni.

Tuż za podium znalazło się jedno z najpoważniejszych wykroczeń stanowiących bolączkę również naszego ruchu drogowego. Jak domyślacie się chodzi o jazdę po spożyciu alkoholu. W czasie wielkanocnych kontroli kreteńska policja zatrzymała nieco ponad 70 kierowców w przypadku, których poziom alkoholu we krwi był większy niż dozwolone pół promila.

Więcej informacji na temat mandatów znajdziecie na stronie: Mandaty drogowe na Krecie

Gosia i Piotrek,  data_2018-04-12 20:04:24 2018-04-12 20:04:24
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2018-04-12 21:37:35

Potwierdzam - było widać sporo policji, na trasie Heraklion - Chania spotkaliśmy 4 radiowozy.

 Włodzimierz Gierat
Włodzimierz Gierat
2018-04-12 21:57:28

Już wiem dlaczego uwazam że Grecy i Polacy są podobni

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-04-13 06:29:34

Mamy z nimi więcej wspólnego niż się powszechnie wydaje :)

 Marcin Nowak
Marcin Nowak
2018-04-13 18:17:39

Najważniejsze że w wakacje policja nie świruje ;-)

 gość}
gość PiotrWie
2018-04-13 21:15:09

To się okaże - w zeszłym roku na Wielkanoc też nie było żadnych radiowozów.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155329131092551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com Click and Boat

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Teraz już decyzja co do września zapadła - wczoraj kupiliśmy bilety z Krakowa do Salonik i zamówiliśmy noclegi na Samotrace - tak więc w tym roku nie będzie dwóch wyjazdów na Kretę. Zobaczymy jak jest na wyspie na której nie ma wcale hoteli i turystyki zorganizowanej, a indywidualnej jest niewiele.
gość PiotrWie: My też od czasu gdy tanie linie lotnicze zaczęły latać z polski na południe przestawiliśmy się wyłącznie na wyjazdy indywidualne - jadę tam gdzie chcę i kiedy chcę. Po raz ostatni z biurem podróży - 2011 r.
Rafał Piotr Matysiak: Dokładnie. Kasa z turystyki zorganizowanej nie trafia do lokalsów a często wręcz nie zostaje w Grecji.
Kasia Judasz: I bardzo dobrze.
Roman Niewidz: Mnie to nie dziwi od lat latam tylko indywidualnie po co płacić pośrednikom z biura ? :)
Joanna Kalicińska-Klimek: Ku Gdańskowi
gość Beata: DO TEGO HOTELU WYBIERAMY SIĘ POD KONIEC KWIETNIA,PROSZĘ O DORADZENIE GDZIE MOŻEMY SIĘ UDAĆ ABY ZOBACZYĆ JAK NAJWIĘCEJ ZA PRZYSTĘPNĄ CENĘ
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt