Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.
Booking.com

Podwodny park nurkowy w rejonie Chanii

Coraz bliższa realizacji jest ciekawa inicjatywa parku podwodnego, który ma być utworzony w rejonie gminy Apokoronas (Δήμος Αποκορώνου). Prawdopodobna lokalizacja tej nowej atrakcji turystycznej przewidywana jest w rejonie zatoki Gialos (Μπρος Γιαλός) znajdującej się w bliskiej odległości od takich wiosek jak Kefalas oraz Paleloni. Charalambos Koukianaki (Χαράλαμπος Κουκιανάκης), burmistrz tamtejszej gminy zapowiedział, że w tej chwili trwają ostatnie prace nad dokumentacja tego projektu. Po ich zakończeniu zostanie ona przekazana do właściwego ministerstwa celem uzyskania niezbędnych zgód.

Podwodny świat

Teren wyznaczony pod realizację tego projektu znajduje się około 130 metrów od najbliższego wybrzeża. Całkowita powierzchnia zagospodarowanego dna ma wynosić około 60 akrów terenu nie znajdującego się na obszarach chronionych ani objętych projektem Natura 2000.

W ramach wykonanych prac utworzonych ma być kilka sztucznych raf, wokół których wyznaczone zostaną podwodne ścieżki, które będą zróżnicowane pod względem trudności. Burmistrz Apokoronas zapowiedział również, że grecka marynarka wojenna zaoferowała gminie dwie wycofane ze służby jednostki pływające o długości 25 oraz 42 metrów. Ich zatopione wraki będą stanowić dodatkową atrakcje tego parku.

Chociaż całkowity koszt realizacji tego projektu szacowany jest na 200 tysięcy euro to władze gminy spodziewają się jednak, że inwestycja ta zwróci się bardzo szybko. Według burmistrza realizacja tego projektu to przykład poszukiwania alternatywnych działań przyciągających turystów i pozwalających na wyróżnienie się spośród innych rejonów Krety.

Piotrek,  data_2018-03-27 20:12:35 2018-03-27 20:12:35
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Jeaninne Kindt
Jeaninne Kindt
2018-03-28 07:25:41

Kalimera nice picture

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155289549717551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Tak, na pewno będzie im ciężko. Tym bardziej wprawiło nas ostatnio w zdumienie to, że niektórzy z nich zaczęli oddawać pieniądze za bezzwrotne oferty i namawiają do tego innych. Uważają że turysta któremu zwrócą pieniądze w tej sytuacji, po prostu do nich wróci jak już będzie można podróżować.
gość PiotrWie: Obawiam się że w tym roku nic nie będzie z wyjazdów - nawet gdyby udało się opanować epidemię do końca lipca - co jest niestety mało prawdopodobne - na pewno nie otworzą od razu granic. Martwię się o Kreteńczyków - nie o wielkie hotele międzynarodowych korporacji - najwyżej nie otworzą w tym roku, nie sprowadzą ludzi do obsługi a na pensja prezesów i zarządu sprowadzą trochę kasy z tego co ukryli w rajach podatkowych. (...)
Dagmara Karasińska: W czerwcu miałam być w Hersonissos. Raczej nie wypali wyjazd ale może przy następnej rezerwacji warto zmienić miasto?
Kasia Chrobry: Moje ukochane miasto na Krecie.
Syla Sylaba: Piękna moja Kreta....właśnie teraz miałam tam być
Aneta Kotowicz: Cudowne miejsce....
gość PiotrWie: Może tez tak być że wielu nie chodzących po szlakach mieszkańców Krety uważa że E4 to nazwa kazdego szlaku pieszego a nie tego konkretnego - w związku z tym autor mógł mieć na myśli jakiekolwiek szlaki turystyczne.
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt