Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Tegoroczne wyjazdy do Grecji i na Kretę

Najnowsze dane zebrane na podstawie dotychczasowej sprzedaży tegorocznej oferty biur podróży wyraźnie pokazują, że zagraniczne wyjazdy są dostępne dla coraz większej grupy Polaków. Jak do tej pory ilość rezerwacji i sprzedaży jest o około 30% wyższa w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Na topie sprzedaży wciąż znajduje się Grecja, która jest najchętniej wybierana przez turystów. O dalsze pozycje walczą takie kraje jak Turcja Hiszpania, Egipt, Bułgaria czy też Włochy.

Kreta turyści

W chwili obecnej wyjazdy do Grecji wybierane są przez około 22% turystów z Polski. Co więcej liczba dotychczas sprzedanych wyjazdów jest większa o blisko 8,5% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Analizując dane zebrane przez Polski Związek Organizatorów Turystyki nie sposób przeoczyć również tego, że do walki o polskiego turystę wrócił Egipt. Kraj ten w stosunku do ubiegłego roku podwoił liczbę sprzedanych wjazdów.

Turyści z naszego kraju z roku na rok coraz chętniej rezerwują swoje wakacyjne wyjazdy na kilka miesięcy przed wylotem. Tak zwana wczesna sprzedaż w przypadku niektórych biur podróży stanowi znaczną część spośród wszystkich rezerwacji. W tym roku rekordzistą pod tym względem jest biuro podróży Itaka, które już w tej chwili uzyskało wskaźnik sprzedaży ponad połowy spośród wszystkich zaplanowanych tegorocznych ofert wyjazdów wakacyjnych. Łatwo więc przewidzieć, że w tym roku podobnie jak w ostatnich latach oferta typu "last minute" może być bardzo ograniczona zarówno pod względem dostępności jak i atrakcyjności cen.

Tegoroczne koszty wyjazdów do Grecji i na Kretę

Przy okazji warto poruszyć temat tego jak kształtują się tegoroczne koszty wyjazdów na Kretę. Poniższa analiza nie uwzględnienia różnicowania ze względu na długość pobytu oraz kategoryzację hotelu. Na podstawie danych zebranych przez Polski Związek Organizatorów Turystyki daje się zauważyć, że koszt ten oscyluje w okolicy 3 tys. złotych od osoby. Na przestrzeni ostatnich tygodni wartość ta podlegała niewielkim wahaniom pozostając jednak mniej więcej na stałym poziomie.

Kreta - turyści

Nieco droższe są oferty wyjazdów do hoteli znajdujących się w rejonie zachodniej Krety. W ostatnich tygodniach przeciętny koszt wyjazdu połączonego z lądowaniem na lotnisku w Chanii opiewał na kwotę blisko 3100 zł. W przypadku ofert w rejonie środkowej i wschodniej Krety (lotnisko Heraklion) opłata za wyjazd pojedynczego turysty wynosiła nieco ponad 2700 zł. Średni koszt rezerwacji wyliczony dla wszystkich destynacji w Grecji w przeliczeniu dla pojedynczej osoby wynosił około 2637 zł.

W miejscu tym warto podkreślić, że jest to wartość plasująca koszt pojedynczego pobytu w Grecją tuż obok kosztu pobytu w Hiszpanii. Miłośnicy półwyspu Iberyjskiego oraz Wysp Kanaryjskich płacą za tegoroczne wyjazdy jedynie 40 zł więcej. Tym samym śmiało można napisać, że Grecja powoli traci miano taniego kraju. Ellada jest przez polskich turystów nie tylko chętnie wybierana, ale również z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się droższe hotele oferujące wyższy standard.

Światowe trendy

Analizy prowadzone przez Greckie Ministerstwo Turystyki pokazują, że wzrost popularności wczesnej sprzedaży nie dotyczy tylko Polski lecz jest również trendem typowym dla innych krajów europejskich. Porównując rok do roku, średnia ilość tego typu rezerwacji w zależności od rejonu Grecji jest większa od 15 do 30%. Wydaje się więc coraz bardziej prawdopodobne jest to, że 2018 rok będzie dla greckiego sektora turystyki kolejnym rekordowym sezonem.

Piotrek,  data_2018-03-26 19:26:27 2018-03-26 19:26:27
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Grażyna Nurzyńska Wereda
Grażyna Nurzyńska Wereda
2018-03-26 19:29:02

Pieknie wspominam

 Anna Mielin
Anna Mielin
2018-03-26 21:23:05

Niestety-dla nas grekomaniaków - to sama prawda

2
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-03-27 07:07:06

Tak, oczywiście. Grecja przejęła tych turystów, którzy wcześniej wybierali tanie arabskie kierunki. Teraz mając już lepszą pozycję na rynku Grecy podnoszą ceny. Zobaczymy jak w dłuższej perspektywie będą się kształtować turystyczne preferencje. Tak jak napisaliśmy do gry o klienta powoli wraca Egipt, który jest w stanie zaoferować więcej za mniej.

 Anna Mielin
Anna Mielin
2018-03-27 07:08:16

CRETE - Kreta E tam wraca ...gdybyż!

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-03-27 08:43:19

W porównaniu do roku ubiegłego sprzedaż ofert wakacyjnych w Egipcie jest dwukrotnie większa.

 Anna Mielin
Anna Mielin
2018-03-27 08:44:25

CRETE - Kreta Niech jadą ;-)

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-03-27 08:44:43

A oczywiście ;-) :D

1
 Jola Knaś
Jola Knaś
2018-03-27 15:22:43

Czekam na to aż Egipt,Turcja I Tunezja wrócą-mam nadzieję że wtedy takich "przypadkowych" turystów do Grecji sporo odpadnie ...

1
 Maciek Dudzik
Maciek Dudzik
2018-03-27 08:53:21

Natalia Antecka lecimy w lipcu

1
 Natalia Antecka
Natalia Antecka
2018-03-27 08:54:23

Gdzie my to już lecieć nie mamy

 Maciek Dudzik
Maciek Dudzik
2018-03-27 08:56:37

Teraz do Meksyku

 Kasia Chrobry
Kasia Chrobry
2018-03-27 12:23:34

lipiec w tym roku na Krecie

2
 Kasia Kłodowska
Kasia Kłodowska
2018-03-27 19:22:32

My w tym roku również skłaniamy się w kierunku Grecji

 gość}
gość Mai
2018-04-03 11:10:42

Festiwal wiśni

Czy coś Wam wiadomo na tema festiwalu wiśni w tym roku? Wybieramy się w maju na Kretę i podobno wtedy jest ten festiwal organizowany. W wiosce/miejscowości Krousonas.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155286136982551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Tak, na pewno będzie im ciężko. Tym bardziej wprawiło nas ostatnio w zdumienie to, że niektórzy z nich zaczęli oddawać pieniądze za bezzwrotne oferty i namawiają do tego innych. Uważają że turysta któremu zwrócą pieniądze w tej sytuacji, po prostu do nich wróci jak już będzie można podróżować.
gość PiotrWie: Obawiam się że w tym roku nic nie będzie z wyjazdów - nawet gdyby udało się opanować epidemię do końca lipca - co jest niestety mało prawdopodobne - na pewno nie otworzą od razu granic. Martwię się o Kreteńczyków - nie o wielkie hotele międzynarodowych korporacji - najwyżej nie otworzą w tym roku, nie sprowadzą ludzi do obsługi a na pensja prezesów i zarządu sprowadzą trochę kasy z tego co ukryli w rajach podatkowych. (...)
Dagmara Karasińska: W czerwcu miałam być w Hersonissos. Raczej nie wypali wyjazd ale może przy następnej rezerwacji warto zmienić miasto?
Kasia Chrobry: Moje ukochane miasto na Krecie.
Syla Sylaba: Piękna moja Kreta....właśnie teraz miałam tam być
Aneta Kotowicz: Cudowne miejsce....
gość PiotrWie: Może tez tak być że wielu nie chodzących po szlakach mieszkańców Krety uważa że E4 to nazwa kazdego szlaku pieszego a nie tego konkretnego - w związku z tym autor mógł mieć na myśli jakiekolwiek szlaki turystyczne.
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt