Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

System e-biletów już wkrótce w Grecji

Pod koniec stycznia pisaliśmy o planach greckiego Ministerstwa Kultury dotyczących wprowadzenia e-biletów do wybranych muzeów oraz stanowisk archeologicznych w Grecji oraz na Krecie. Dziś znamy nieco więcej szczegółów na temat tego projektu.

Tradycyjne bilety

System elektronicznych biletów zostanie poddany testom już od 1 maja. Początkowa faza prób ma potrwać jednak tylko miesiąc, gdyż urzędnicy chcą wprowadzić ten system w życie już od 1 czerwca, jeszcze przed rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego. Początkowo e-bilet będzie funkcjonował wyłącznie w kilku wybranych stanowiskach archeologicznych położonych w pobliżu ateńskiego Akropolu. Będą to Starożytna Agora, Agora Rzymska, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Keramikos i Biblioteka Hadriana.

W późniejszym czasie program e-biletów obejmie inne często odwiedzane muzea i wykopaliska takie jak: Knossos na Krecie wraz z Muzeum Archeologicznym w Heraklionie, Starożytna Messini, Narodowe Muzeum Archeologiczne i Muzeum Kultury Bizantyjskiej. W dalszej kolejności sprzedaż e-biletów rozszerzy się o Delphi, Olimpię, Thessaloniki oraz Ioanninę.

Stworzenie systemu elektronicznych biletów było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Stavros Niarchos oraz Narodowego Banku Grecji.Kasa biletowa w Muzeum Archeologicznym w Heraklionie

Kolejka do tradycyjnej kasy w Muzeum Archeologicznym w Heraklionie

W nadchodzącym tygodniu będą finalizowane szczegóły tego systemu, dzięki któremu będzie również możliwe zbieranie danych statystycznych o odwiedzających te miejsca turystach. Wedle zapowiedzi instalacja kompletnego sytemu IT odbędzie się we wrześniu.

Warto pamiętać, że greckie muzea oraz stanowiska archeologiczne przynoszą Grecji pokaźne przychody. W 2017 roku wygenerowały 100 mln euro wpływów, przekraczając początkowe szacunki zakładające 95 mln euro rocznego przychodu.

Gosia,  data_2018-03-18 19:29:35 2018-03-18 19:29:35
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155263864842551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : Tak, na pewno będzie im ciężko. Tym bardziej wprawiło nas ostatnio w zdumienie to, że niektórzy z nich zaczęli oddawać pieniądze za bezzwrotne oferty i namawiają do tego innych. Uważają że turysta któremu zwrócą pieniądze w tej sytuacji, po prostu do nich wróci jak już będzie można podróżować.
gość PiotrWie: Obawiam się że w tym roku nic nie będzie z wyjazdów - nawet gdyby udało się opanować epidemię do końca lipca - co jest niestety mało prawdopodobne - na pewno nie otworzą od razu granic. Martwię się o Kreteńczyków - nie o wielkie hotele międzynarodowych korporacji - najwyżej nie otworzą w tym roku, nie sprowadzą ludzi do obsługi a na pensja prezesów i zarządu sprowadzą trochę kasy z tego co ukryli w rajach podatkowych. (...)
Dagmara Karasińska: W czerwcu miałam być w Hersonissos. Raczej nie wypali wyjazd ale może przy następnej rezerwacji warto zmienić miasto?
Kasia Chrobry: Moje ukochane miasto na Krecie.
Syla Sylaba: Piękna moja Kreta....właśnie teraz miałam tam być
Aneta Kotowicz: Cudowne miejsce....
gość PiotrWie: Może tez tak być że wielu nie chodzących po szlakach mieszkańców Krety uważa że E4 to nazwa kazdego szlaku pieszego a nie tego konkretnego - w związku z tym autor mógł mieć na myśli jakiekolwiek szlaki turystyczne.
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt