Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.
Booking.com

Nowe opłaty lotniskowe w Chanii

Już od 1 kwietnia zmienią się opłaty lotniskowe ponoszone przez przewoźników i pasażerów korzystających z portu lotniczego w Chanii. Nowy cennik usług ogłoszony przez Fraport w szczególności uderzy w tak zwane prywatne lotnictwo ogólne (General Aviation). Koszt lądowania realizowanego niewielkimi maszynami, których waga nie przekracza 10 ton, będzie dwa razy większy w stosunku do wcześniejszych opłat. Dla samolotów o masie do 5 ton nowa opłata będzie wynosić 50 €, natomiast dla maszyn o masie kształtującej się między 5 a 10 ton każde lądowanie to wydatek aż 200 €.

Chania lotnisko

Niewielkiej obniżce ulegną opłaty dla przewoźników operujących cięższymi samolotami o masie przekraczającej 10 ton. W takich przypadkach opłata za lądowanie jest skorelowana bezpośrednio z wagą lądującej maszyny i od 1 kwietnia będzie wynosić 2,02 € za każdą tonę czyli 0,1 € mniej w stosunku do wcześniejszych opłat.

Wysokie koszty postoju

Inną zmianą szczególnie ważną dla przewoźników realizujących połączenia rejsowe oraz czarterowe jest wzrost kosztów parkowania samolotu. W chwili obecnej każdy postój trwający dłużej niż 5 godzin obarczony jest opłatą wynoszącą 1,08 € za każdą tonę masy odrzutowca. Od pierwszego kwietnia podstawowa opłata zostanie zwiększona do 2,5 €. Dodatkowo w sezonie jej wysokość zostanie zróżnicowana od tego jak długo będzie trwał postój samolotu. Maksymalna opłata może sięgnąć nawet 10 € za tonę. W przypadku popularnego Boeinga 737 godzina postoju może kosztować więc nawet około 400 €. Dla porównania koszt opłat postojowych dla podobnego samolotu zaparkowanego na lotnisku Chopina w Warszawie to około 450 zł. I to pod warunkiem, że maszyna będzie przebywać na płycie postojowej ponad 12 godzin.

Niestety, ale przy takiej wysokości opłat ciężko rokować aby bez uzyskania solidnych obniżek (lub rabatów) jakaś linia lotnicza była zainteresowana utrzymywaniem swojej bazy na lotnisku w Chanii. Patrząc na te wzrosty kosztów nie powinny też dziwić ciągłe utyskiwania, jakie w kierunku Fraport ślą władze popularnego Ryanaira. Nie inaczej było również przy okazji ogłoszenia nowego cennika opłat lotniskowych. David O’Brien, szef irlandzkiego przewoźnika powiedział, że obecne wzrosty kosztów postoju nie mają żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Dodał również, że Ryanair rozważa wprowadzenie do swojej siatki połączeń lotów do popularnych tureckich kurortów. Ich ewentualny debiut przewidywany jest na drugą połowę 2018 roku.

Ryanair

Nowa siatka połączeń Ryanair w zimie 2018

Przy okazji wiadomości dotyczących Ryanair warto także dodać, że w ostatnich dniach przewoźnik ten ogłosił rozkład lotów realizowanych w zimie 2018/2019 z lotniska w Atenach i Salonikach. Łącznie w obrębie tych dwóch portów lotniczych pojawi się 8 nowych tras, a w przypadku części już obecnie realizowanych połączeń zostanie zwiększona ilość lotów. Jeśli chodzi o polskie lotniska to warto tylko odnotować, że w zimie 2018 roku przywrócone zostaną loty między lotniskiem w Modlinie a Salonikami. Połączenie to będzie realizowane dwa razy w tygodniu.

W rozkładzie lotów realizowanym przez Ryanair w czasie kolejnej zimy powróci też regionalne połączenie pomiędzy Chanią a Salonikami. Samoloty irlandzkiego przewoźnika będą pokonywać tę trasę 4 razy w tygodniu. To dobra wiadomość, która szczególnie ucieszy stałych mieszkańców Krety, a w szczególności studentów uczęszczających na uczelnie znajdujące się w kontynentalnej Grecji.

Piotrek,  data_2018-03-08 19:26:25 2018-03-08 19:26:25
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Krystyna Chłąd
Krystyna Chłąd
2018-03-08 18:54:36

Niedobrze...

 Michał Osipów
Michał Osipów
2018-03-08 19:13:34

A jak budowa nowego lotniska ??

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-03-08 19:36:20

Siga siga....

1
 Michał Osipów
Michał Osipów
2018-03-08 20:20:11

I wszystko jasne

 Jan Malý
Jan Malý
2018-03-08 21:45:48

CRETE - Kreta sigura

 Roman Niewidz
Roman Niewidz
2018-03-08 19:44:30

W taki sposób zabija się turystykę

 Edyta Anna Zaremba
Edyta Anna Zaremba
2018-03-08 19:51:47

Ojjjj GRECY...

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-03-08 21:41:19

Ojjj Niemcy... lotniskiem w Chania zarządza Fraport, niemiecka firma.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155234977237551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Mikołaj Kiełpikowski: Jeszcze trochę i każdy turysta przylatujący do Grecji będzie musiał okazać się ujemnym testem na obecność koronawirusa
gość Kostas Chania: 4 lipca leciałem pierwszym lotem z Chanii do Krakowa. Na lotnisku w Chanii pusto, maski nosi obsługa lotniska, Policja itd. Pasażerowie tylko Ci którzy chcą. Nikt tego nie sprawdza, nikt nie chodzi i nie kontroluje. Luz, spokój, cisza. W samolocie około 10 pasażerów. Cała podróż w pasach. Kto chce skorzystać z toalety musi najpierw wezwać stewardessę, która poprowadzi taką osobę do toalety. Serwis funkcjonował normalnie. (...)
Agnieszka Jankowska: A jest gdzieś informacja ile testów robi się w Grecji dziennie?
Sławomir Zbrowski: Dzień dobry, Czy ktoś może podać oficjalne źródło informacji na temat kwarantanny dla sąsiadów pasażera samolotu z pozytywnym wynikiem testu?
gość Magda: Bilety na 26.07 mam od stycznia. Cały czas chciałam jechać . Ale ta akcja testowa mnie odstrasza. Rezygnujemy. Jadę na urlop, aby odpocząć. Jak sobie wyobrażę problemy przy dodatnim wyniku testu, to odechciewa mi się ryzykować . Bardzo mi żal.
Jarek Koziolek: Polecam stronę KEEP TALKING GREECE
Aska Mazur: Super
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera