Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Połączenia promowe ANENDYK w sezonie letnim 2018

Z pewnością część spośród naszych czytelników zaczyna planować swoje wakacyjne wypady na Kretę. Jeśli w kręgu waszych zainteresowań znajduje się wybrzeże południowej Krety w rejonie Sfakia to powinniście zainteresować się wakacyjnym rozkładem połączeń promowych realizowanych przez ANENDYK. W szczycie sezonu firma ta oferuje rejsy do kilku popularnych miejscowości znajdujących się w tej części wyspy.

Prom Samaria I w Agia Roumeli
Prom Samaria I w Agia Roumeli

Dwa podstawowe kierunki, na jakich kursują promy tej firmy, to połączenia na linii Paleochora - Sougia - Agia Roumeli oraz Chora Sfakion - Loutro - Agia Roumeli. Dodatkowo w określone dni z portów tych możliwe jest dopłynięcie do wyspy Gavdos znajdującej się na południe od Krety.

Podobnie jak w latach poprzednich największą frekwencją będą cieszyć się oczywiście połączenia dla turystów wracających z wąwozu Samaria. W kwietniu popołudniowy rejs promu z Agia Roumeli do Chora Sfakion (przez Loutro) będzie realizowany o godzinie 17, natomiast już od maja godzina wypłynięcia zostanie przesunięta o pół godziny na 17.30. Identyczny rozkład kursowania będzie obowiązywał na trasie Agia Roumeli – Sougia – Paleochora.

Połączenia obsługujące powroty turystów z wąwozu Samaria są dodatkowo synchronizowane z odjazdami autobusów KTEL. W każdej z miejscowości (Sougia, Paleochora oraz Chora Sfakion) kierowca realizujący kurs będzie oczekiwał na turystów, którzy przypłyną do tych portów.

Prom Samaria I

Warto zauważyć, że w tym roku już od 1 maja aż do 31 października będzie dostępne również dodatkowe popołudniowe połączenie na trasie Chora Sfakion – Loutro – Agia Roumeli, które będzie realizowane o godzinie 18.30. W godzinach porannych o 8.30 będzie dostępne natomiast połączenie w odwrotnym kierunku. Oba rejsy będą realizowane przez niewielką jednostkę P/S Neptoune zabierającą jedynie pieszych podróżnych.

Na dosyć gęstą siatkę połączeń mogą również liczyć te osoby, które chciałby dostać się z Chora Sfakion do Loutro. W wakacyjnym sezonie każdego dnia w obie strony będzie dostępnych aż siedem połączeń. Część z nich będzie realizowana przez wspomnianą wcześniej mniejszą jednostkę P/S Neptoune. Dużym atutem tego połączenia jest o wiele niższa cena w stosunku do prywatnych rejsów kosztujących nawet 20 € od osoby. Natomiast koszt pojedynczego biletu połączenia promowego ANENDYK na tej trasie to zaledwie 6 €.

Więcej szczegółowych informacji na temat rozkładu połączeń oraz cennika ANENDYK znajdziecie na poniższej stronie:
http://www.anendyk.gr/pages/en/timetable.php

Gosia i Piotrek,  data_2018-03-06 19:40:08 2018-03-06 19:40:08
Średnia: 4.5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155229604917551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com Click and Boat

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Teraz już decyzja co do września zapadła - wczoraj kupiliśmy bilety z Krakowa do Salonik i zamówiliśmy noclegi na Samotrace - tak więc w tym roku nie będzie dwóch wyjazdów na Kretę. Zobaczymy jak jest na wyspie na której nie ma wcale hoteli i turystyki zorganizowanej, a indywidualnej jest niewiele.
gość PiotrWie: My też od czasu gdy tanie linie lotnicze zaczęły latać z polski na południe przestawiliśmy się wyłącznie na wyjazdy indywidualne - jadę tam gdzie chcę i kiedy chcę. Po raz ostatni z biurem podróży - 2011 r.
Rafał Piotr Matysiak: Dokładnie. Kasa z turystyki zorganizowanej nie trafia do lokalsów a często wręcz nie zostaje w Grecji.
Kasia Judasz: I bardzo dobrze.
Roman Niewidz: Mnie to nie dziwi od lat latam tylko indywidualnie po co płacić pośrednikom z biura ? :)
Joanna Kalicińska-Klimek: Ku Gdańskowi
gość Beata: DO TEGO HOTELU WYBIERAMY SIĘ POD KONIEC KWIETNIA,PROSZĘ O DORADZENIE GDZIE MOŻEMY SIĘ UDAĆ ABY ZOBACZYĆ JAK NAJWIĘCEJ ZA PRZYSTĘPNĄ CENĘ
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt