Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Oinotika 2018 - impreza dla miłośników kreteńskiego wina

Już w najbliższy weekend (10-12 lutego) kolejny raz zostanie zorganizowany najważniejszy na Krecie festiwal wina, czyli tzw. OiNotika. Podobnie jak rok temu ta trzydniowa impreza będzie zorganizowana w Międzynarodowym Centrum Targowo-Wystawienniczym (ΔΕΚΚ - Διεθνές Εκθεσιακό Κέντρο Κρήτης) w Gournes pod Heraklionem. Poniższy link otwiera mapę dojazdu do tego miejsca: www.google.gr/maps/

Vine of Crete

W sobotę i niedzielę wstęp będzie otwarty dla wszystkich, którzy pragną zapoznać się bliżej z kreteńskimi winami. W poniedziałek spotkania będą przeznaczone wyłącznie dla osób zajmujących się profesjonalnie produkcją lub sprzedażą tego trunku.

Wines of Crete będący organizatorem Oinotika to zrzeszenie winiarzy kreteńskich działające od 2006 roku. Celem działalności jest promocja tamtejszych win nie tylko w obrębie wyspy, ale i w innych krajach.

Kreta wśród 10 najlepszych miejsc dla miłośników wina

O tym że wina produkowane na Krecie z roku na rok zyskują coraz szersze uznanie na świecie niech świadczy to że w tym roku portal vinepair.com wymienia tę wyspę wśród 10 najlepszych miejsc na świecie, które miłośnicy wina powinni zaznaczyć na swoich mapach.

W ten sposób doceniono fakt, że kreteńscy winiarze sięgają po odmiany winorośli które są zupełnie nieznane w innych rejonach świata. Korzenie wielu z nich sięgają aż czasów starożytności. Lokalni producenci wina ciągle poszukują nowych smaków i chętnie eksperymentują z lokalnymi odmianami winorośli. Podkreśla się też związek jaki istnieje między winami oraz niepowtarzalną i charakterystyczną kuchnią Krety.

18oinotika - vine of crete

Gosia,  data_2018-02-05 20:00:25 2018-02-05 20:00:25
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Krystyna Chłąd
Krystyna Chłąd
2018-02-05 19:14:33

Proszę o info - jakie wina można kupić na Krecie?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-02-05 19:17:16

Polecamy Ci przejrzeć stronę wineofcrete. Znajdziesz tam całą masę informacji w tym również bardzo przydatne mapy z lista producentów:
http://www.winesofcrete.gr/cretewines/en/home.html

2
 Krystyna Chłąd
Krystyna Chłąd
2018-02-05 19:21:21

Dziękuję

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155157887472551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com Click and Boat

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Teraz już decyzja co do września zapadła - wczoraj kupiliśmy bilety z Krakowa do Salonik i zamówiliśmy noclegi na Samotrace - tak więc w tym roku nie będzie dwóch wyjazdów na Kretę. Zobaczymy jak jest na wyspie na której nie ma wcale hoteli i turystyki zorganizowanej, a indywidualnej jest niewiele.
gość PiotrWie: My też od czasu gdy tanie linie lotnicze zaczęły latać z polski na południe przestawiliśmy się wyłącznie na wyjazdy indywidualne - jadę tam gdzie chcę i kiedy chcę. Po raz ostatni z biurem podróży - 2011 r.
Rafał Piotr Matysiak: Dokładnie. Kasa z turystyki zorganizowanej nie trafia do lokalsów a często wręcz nie zostaje w Grecji.
Kasia Judasz: I bardzo dobrze.
Roman Niewidz: Mnie to nie dziwi od lat latam tylko indywidualnie po co płacić pośrednikom z biura ? :)
Joanna Kalicińska-Klimek: Ku Gdańskowi
gość Beata: DO TEGO HOTELU WYBIERAMY SIĘ POD KONIEC KWIETNIA,PROSZĘ O DORADZENIE GDZIE MOŻEMY SIĘ UDAĆ ABY ZOBACZYĆ JAK NAJWIĘCEJ ZA PRZYSTĘPNĄ CENĘ
CRETE Copyright © 2009-19 Linki | Kontakt