Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Chiński exodus na Kretę

F/B Eleftherios VenizelosMimo tego, że do początku sezonu letniego wypoczynku na Krecie zostało jeszcze kilka miesięcy, właściciele hoteli na tej wyspie mają pełne ręce roboty. W sobotę do portu znajdującego się w Heraklionie przypłynęły promy, które przywiozły kilka tysięcy chińskich robotników ewakuowanych z Libii.  Były to dopiero pierwsze z wielu transportów, jakie przybędą do Grecji, która zobowiązała się pomóc Chinom w ewakuacji przeszło 15 tys. obywateli tego państwa znajdujących w Libii. Premier Wen Jiabao podziękował w niedzielę szefowi greckiego rządu George Papandreou za udzielenie pomocy w sprawnym wykonaniu tej skomplikowanej operacji logistycznej.

Do niedzieli przybyło z Libii na Kretę prawie 9 tys. Chińczyków. Ewakuowani robotnicy mają być w najbliższym czasie transportowani droga lotniczą do Chin. Do momentu zorganizowania lotów czarterowych będą zakwaterowani w greckich hotelach. Rachunki za ich koszty pobytu mają być uregulowane przez chiński rząd. Na pewno cieszy to wielu hotelarzy i pozwola im na uzyskanie dodatkowego dochodu przed kolejnym trudnym sezonem letnim. Właściciele pensjonatów pospiesznie zatrudniają personel na kilka najbliższych tygodni. Setki kucharzy, kelnerów i pokojówek oraz innych pracowników sezonowych mają szanse na uzyskanie nieoczekiwanego zarobku. Na dodatkowy dochód liczą również właściciele sklepów, gdyż wielu chińskich robotników opuszczało Libię w tak dużym pośpiechu, że jedynymi rzeczami osobistymi, jakie posiadają przy sobie są ich robocze kombinezony.

Jeden z promów przycumowany do nabrzeża w Heraklionie
Jak na razie port w Heraklionie przyjął ponad 9 tys Chińczyków

Zadowolenia z przeprowadzanej ewakuacji chińskich obywateli nie kryją również greccy armatorzy, dla których każdy dzień pracy promu to przychód w okolicach 250-300 tys. EURO. Szacuje się, że łączny dochód wypracowany przez greckich armatorów w trakcie tej operacji może sięgnąć nawet 20 mln EURO.

Ps.
Górne zdjęcie przedstawiam prom "F/B El.Venizelos" firmy ANEK, który uczestniczy w akcji ewakuacji. Ciekawym i miłym dla Polaków faktem jest to, że statek ten został zbudowany w Gdyni. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.ferries.org/anek.html

Piotrek,  data_2011-02-28 20:32:11 2011-02-28 20:32:11
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Mariola Dudzinska: W końcu coś się dzieje zakaz palenia
Anne Passera: Belle chapelle bien placée il faut la mériter pour y arriver
Joanna Tissaoui: To miejsce odmieniło moje zycie
Viola Viola Viola: 
Katarzyna Pakos: 
Edyta Szulik: Moje ukochane Georgioupolis
Magdalena Mk: Piękne miejsca w około jezioro słodkowodne i żółwie... Plaże piaszczyste..w drodzę na jeziorko piękne widoki....
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt