Kreta Reiseführer

Die beste polnische Website, die der griechischen Insel Kreta und zu einem kleinen Teil des kontinentalen Griechenlands gewidmet ist. Sie finden nützliche Informationen zum Besuch von Kreta , die über das Angebot optionaler Touren hinausgehen. Auf der Website finden Sie auch Beschreibungen der interessantesten Orte, die wir besuchten, als wir diese größte griechische Insel besuchten. Der Inhalt ergänzt die aktuellen Nachrichten, Fotos und Rezepte der griechischen Küche.
Booking.com

Von Agia Roumeli nach Loutro

data_2024-04-14 19:15:01 2024-04-14 19:15:01

Wir laden Sie ein, sich ein Video der Passage des Abschnitts des E4-Weges zwischen den Städten Agia Roumeli und Loutro anzusehen. Unterwegs kamen wir an so charakteristischen Orten wie der Agios Pavlos-Kapelle, dem Marmara-Strand und den Städten Likos und Finikas vorbei. Die Gesamtlänge dieses Abschnitts des E4-Wanderwegs beträgt laut Reiseführern etwa 14 km. Mit Pausen zum Ausruhen und Bewundern der Landschaft sollten Sie diese Wanderung wie einen Ganztagesausflug planen. In der im Video vorgestellten Variante starteten wir die Überfahrt frühmorgens in Agia Roumeli und beendeten sie am Nachmittag in Loutro. Schließlich kehrten wir mit der letzten Fähre in diese Stadt nach Agia Roumeli zurück.

Gosia,  data_2024-04-14 19:15:01 2024-04-14 19:15:01
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
Weitere Nachrichten von diesem Monat »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość PiotrWie
2024-04-15 20:19:53

Od kiedy plaża Marmara jest tak tragicznie zastawiona łóżkami i parasolami?

Przy okazji polecam inny szlak w pobliżu - Agios Ioanis - Agios Pavlos Beach

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2024-04-15 20:31:32

Można się zdziwić prawda? Biznes kwitnie, taxi boaty kursują jak oszalałe przywożąc do Marmary turystów z Chora Sfakion i okolic. A w tawernie przy Marmarze wszystkie stoliki są pozajmowane albo już zarezerwowane. My dostaliśmy stolik chyba tylko dlatego, że kelner zlitował się jak zobaczył nasz zmęczone facjaty po zejściu ze szlaku.

 gość}
gość PiotrWie
2024-04-16 15:45:31

Przemyślcie wyjazd na mniej oblężone wyspy - nie jest to logistycznie skomplikowane. Nie wiem jak z Warszawy ale z Wrocławia do Aten latają 4 razy w tygodniu i w jedne dni rano a inne po południu, można tak dobrać jak my w tym roku - lecimy rano do Aten, tam po kilku godzinach mamy przesiadkę na Ikarię, po zwiedzeniu Ikarii przepływamy na Samos, skąd w ostatnim dniu lecimy rano do Aten gdzie mamy znowu po kilku godzinach przesiadkę na popołudniowy lot do Wrocławia. Jak latali tylko rano lub tylko wieczorem to trzeba było raz przenocować w Atenach, ale też nie był to straszny problem. A na wyspach - oprócz tych modnych jak Mykonos, Paros, Kos czy Skiatos jest tylu turystów co kilkanaście lat temu na Krecie. A tam gdzie nie ma lotnisk lokalnych dopłynąć promem też nie ma problemu - z lotniska do Pireusu jeździ autobus dość często. 

 gość}
gość PiotrWie
2024-04-16 16:07:04

I mam jeszcze dwa pytania - po pierwsze w jakim miesiącu tak było i po drugie - czy oznakowali z powrotem wersję " easy to Loutro " czy dalej pomiędzy Marmarą a Finikas jest ta ścieżka samym skrajem klifu?

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2024-04-16 19:51:34

Myślimy o takiej objazdówce, raczej nie będzie to ten rok, ale plany mamy.
Szlak z filmu robiliśmy na przełomie sierpnia i września. Nie pamiętam aby było takie oznakowania, ludzie idą skrajem klifu, straszne miejsce dla mnie z moim lękiem wysokości.

 gość}
gość PiotrWie
2024-04-16 22:13:26

Z 10 lat temu zamalowano taki drogowskaz, nie wiem czemu. Jak ścieżka z Marmary podejdzie do klifu trzeba szukać odgałęzienia w górę,jak się dobrze przyjrzysz znajdziesz na skale ślad po zamalowanych drogowskazach, idziesz w górę  łatwymi niewielkimi zakosami po płytach. Dochodzisz do szlaku Loutro - Livadiana. Łatwiej znaleźć od góry - idziesz z Loutro w stronę Livadiany i na ostrym zakręcie w górę jest też ścieżka w dół - idąc nią omijasz przejście skrajem klifu. My pierwszy raz byliśmy tam jak jeszcze był ten drogowskaz - w 2011 roku.

 gość}
gość Iwona
2024-05-01 11:00:37

połączenia pomiędzy Agia Roumeli a Loutro

Gdzie można sprawdzić aktualne połączenia łódkami pomiędzy Agia Roumeli a Loutro? Chcemy teraz zrobić fragment E4 przepływając z Chora Sfakjon do Agia Roumeli (via Loutro) i wracać szlakiem do Loutro. Ale kluczowe są wodne połączenia. 

Gosia | crete.pl
Gosia | crete.pl
2024-05-01 20:52:21

Połączenia promowe

O tutaj: https://anendyk.gr/routes/

 gość}
gość PiotrWie
2024-05-05 10:35:47

Okazuje się że wersja "easy to Loutro" jest zaznaczona na Google Maps, polecam szczególnie osobom z dużym plecakiem lub tym z lękiem wysokości. 

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/817573623750237

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

najlepsza jest droga do tego obserwatorium, niezapomniane widoki i totalne pustkowie
Byłam I polecam. Fantastyczna droga z szczyptą adrenaliny i ten widok I wiatr we włosach
Tomek : wybieram się do Agia Marina w połowie lipca 2024, jak działa Ktel i połączenia do Chania i Kissamos ? A komunikacja na południe wyspy?  
gość Slawek: Witam.  W jakim zakresie przewodnik był niedokładny / nierzetelny / nieaktualny? Informacje praktyczne np. hotele, atrakcje turystyczne, dojazdy, mapy itd? Pozdrawiam 
Top ,is zo mooi dat mensen ze markeren
Potwierdzam. Wspaniałe, spokojne miejsce.
Popieram
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera