Zimowe atrakcje Kreteńczyków

W czwartek pisaliśmy o pogorszeniu pogody na Krecie, za które odpowiada front Diomidis. Opady śniegu, jakie przyniósł w wyższych rejonach wyspy, spowodowały niemałe utrudnienia. Dopiero dzisiaj rano udostępniono drogę łączącą Imbros z wysoko położonymi wioskami Kallikratis i Asfendou. Droga ta przez ostatnie dwa dni była nieprzejezdna z powodu dużej ilości śniegu.

Droga na KallikratisDroga do Kallikratis
Źródło zdjęcia: ertnews.gr

Kierowcy utknęli na Katharos 

Wczoraj wczesnym rankiem straż pożarna sprowadziła kilku mężczyzn, którzy w czwartkową noc pojechali samochodami na płaskowyż Katharos znajdujący się powyżej wioski Kritsa. Jednak z powodu obfitych opadów śniegu stracili orientację w terenie. Niektórym pojazdom udało się powrócić do Ierapetra, ale samochody sześciu kierowców utknęły na drogach pokrytych metrową warstwą śniegu. Mężczyźni dopiero nad ranem zadzwonili na 112 po pomoc.

Utknęli na KatharosŹródło zdjęcia: ertnews.gr

Zasypane drogi w Sfakii

Dopiero dzisiaj rano udostępniono drogę łączącą Imbros z wysoko położonymi wioskami Kallikratis i Asfendou. Droga ta przez ostatnie dwa dni była nieprzejezdna z powodu dużej ilości śniegu, który w niektórych miejscach osiągał wysokość 3 metrów. Ekipy ze sprzętem odśnieżającym rozpoczęły tu pracę w czwartek w nocy, a zakończyło je dopiero dzisiaj. Co prawda mieszkańcy tych wiosek są przyzwyczajeni do trudnych warunków pogodowych, jednak wiele osób w okolicy trzyma swoje zwierzęta, do których nie mogli dotrzeć z pożywieniem. Dodatkowym utrudnieniem dla mieszkańców tej okolicy był odcięty prąd. Jednak naprawą tej awarii można było zająć się dopiero po udrożnieniu drogi dojazdowej.

Inne zimowe atrakcje

Korzystając ze dobrej pogody dzisiaj wielu kierowców wybrało się w górskie rejony Krety aby nacieszyć się zimowym krajobrazem. Część z nich jako cel wycieczki wybrała płaskowyż Omalos. Niestety wiele aut zostało unieruchomionych na oblodzonej drodze, co spowodowało duże utrudnienia dla innych poruszających się pojazdów.

Inni mieszkańcy Krety aby poczuć zimowy klimat wybrali się do wsi Anogia lub płaskowyż Lassithi. W tym rejonie systematycznie pracujące pługi cały czas utrzymywały przejezdność dróg, jednak lokalne władze apelują do kierowców by nie przeceniali swojego potencjału i unikali nieznanych obszarów, jeśli nie chcą utknąć w śniegu. Jeżeli ktoś już musi wybrać się w góry to powinien bezwzględnie zabrać ze sobą łańcuchy przeciwpoślizgowe.

Gosia,  data_2022-01-15 18:26:56 2022-01-15 18:26:56
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2022-01-16 12:03:25

O cię panie!

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158364297612551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Zgubić się w wąwozie Kourtaliko to sztuka. Trzeba przekroczyć wybetonowane obrzeże ścieżki i pójść poza wyznaczona trasą  Ale ludzie mają różne dziwne pomysły - wczoraj widzieliśmy dwie osoby uparcie próbujące zejść ze stromego klifu ścieżką zamkniętą płotem i wyraźnie oznakowaną zakaz wstępu, niebezpieczeństwo wypadku.
Love seeing them in flight, supreem fliers!
Bliskie spotkania :)
Byłam w ostatni wtorek i zastanawiałam się, co to za piękne, drapieżne ptaki latają nad Lassithi! Możliwe, że właśnie wtedy zostały wypuszczone?
gość PiotrWie: Dziś byliśmy na plaży Sarakiniko. Tragedii nie było - tylko dwa autobusy i 23 samochody osobowe. Ponieważ teren jest dość rozległy to się rozeszli i nie przeszkadzało. Ale nie wyobrażam sobie co tu się dzieje w lipcu i sierpniu.
Och nie miałam wielką nadzieję że do tego nie dojdzie.
Super jak ja byłam to był szlak zamkniety
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera