Muzyka wraca do tawern

Wprowadzenie zakazu puszczania muzyki w greckich tawernach i restauracjach było bardzo kontrowersyjnym i krytykowanym obostrzeniem wprowadzonym w ramach walki z pandemią. Na szczęście od dzisiaj, czyli 12 czerwca zakaz ten został częściowo zniesiony. Od tej chwili czas spędzony w zewnętrznych ogródkach restauracji i tawern znowu będą umilać dźwięki muzyki. Dodatkowo od dzisiaj w tych lokalach będzie można posiedzieć nieco dłużej, ponieważ zmianie ulegają godziny, w których obowiązuje zakaz przemieszczania się. Do tej pory obowiązywał on w godzinach 0:30-5:00, zaś od dzisiaj zaś między 1:30 a 5:00. Jednak jeszcze wczoraj tuż przed rozluźnieniem obostrzeń grecka policja wlepiała wysokie mandaty właścicielom punktów gastronomicznych, którzy przeciągali godzinę zamknięcia lokalu lub puszczali muzykę.

Muzyka wraca do tawern

Od 12 czerwca zmieniają się też limity obłożenia miejsc podczas organizacji różnych imprez rozrywkowych takich jak koncerty czy przedstawienia teatralne. Limit ten będzie uzależniony od całkowitej ilości dostępnych miejsc. Np. przy pojemności do 1000 miejsc zajętych będzie mogło 75% miejsc, przy 5000 ogólnej liczby miejsc w obiekcie maksymalna zajętość będzie możliwa na poziomie 70%, a przy 15000 miejsc limit obłożenia będzie wynosił 65% zajętych miejsc. Przy jeszcze większych imprezach ustalono stałą maksymalną liczbę 10 000 osób.

Bardzo dobrą wiadomością jest zapowiedź greckich władz, że od 1 lipca zakaz przemieszczania się zostanie całkowicie zniesiony o ile pozwolą na to niskie dane epidemiologiczne. Pozwoli to na przemieszczanie się bez ograniczeń oraz swobodną działalność restauracji. Także od 1 lipca do 300 osób zwiększony będzie również limit gości na weselach oraz chrztach. Obecnie obowiązuje bardzo skromny limit 100 gości na tego typu imprezach. To oczywiście ważna informacja przede wszystkim dla mieszkańców Grecji, choć jak na tamtejsze standardy nowe limity i tak z pewnością są zbyt małe. 1 lipca przyniesie także zmiany dla zaszczepionych obywateli, ponieważ zostaną oni wyłączeni z obowiązkowego samotestowania się. W tej chwili obowiązek taki mają pracownicy wielu branż, między innymi gastronomicznej.

Możliwość organizowania takich imprez jak targi będzie wprowadzana indywidualnie dla każdego regionu Grecji i będzie uzależniona od ilości w pełni zaszczepionych osób mieszkających w danym regionie. Regiony, w których ilość zaszczepionych mieszkańców przekroczy 50%, uzyskają zgodę na organizację takich imprez.

Gosia,  data_2021-06-12 19:44:23 2021-06-12 19:44:23
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2021-06-12 21:24:49

2021-06-13 09:11:16

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158016134127551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera